LOT: Żadnych rejsów do poniedziałku

Do godz. 14 w poniedziałek Polskie Linie Lotnicze LOT nie będą wykonywać żadnych rejsów - poinformował w sobotę PAP rzecznik przewoźnika Jacek Balcer. Sprecyzował, że do tego czasu żaden samolot LOT-u nie wystartuje z lotnisk krajowych i zagranicznych.

Wcześniej w sobotę przewoźnik poinformował, że odwołuje wszystkie rejsy tego dnia - z możliwością niewykonywania ich również w niedzielę. W piątek przewoźnik informował, że nie będzie wykonywał żadnych rejsów do godz. 14. w sobotę.

"Z prognoz pogody wynika, że szanse na szybką poprawę sytuacji w przestrzeni powietrznej, związanej z obecnością chmury pyłu wulkanicznego w atmosferze, są bardzo mało prawdopodobne. Dlatego podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich lotów zarówno w niedzielę, jak i w poniedziałek do godziny 14" - przekazał Balcer.

LOT podjął decyzję o odwołaniu wszystkich swoich rejsów po tym, jak Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zdecydowała w sobotę o dalszym przedłużeniu zamknięcia polskiej przestrzeni powietrznej dla samolotów rejsowych, aż do odwołania. Ma to związek z wybuchem wulkanu na Islandii i unoszącą się w powietrzu chmurą pyłu, który może zagrażać bezpieczeństwu ruchu lotniczego.

Rzecznik PAŻP Grzegorz Hlebowicz powiedział w sobotę PAP, że tego dnia nie nastąpi otwarcie naszej przestrzeni powietrznej dla samolotów rejsowych, aż do odwołania.

LOT apeluje do pasażerów, by w związku z odwołaniem wszystkich rejsów nie udawali się na lotniska. Ponieważ przeciążone są linie telefoniczne LOT-u, spółka radzi korzystać z aktualizowanej na bieżąco strony internetowej.

Pasażerowie mogą bezpłatnie dokonywać zmian daty wylotu. Jednak - jak zastrzega przewoźnik - trudno stwierdzić, kiedy ruch lotniczy zostanie wznowiony. Zależy to od zmieniającej się sytuacji pogodowej.

Prezes PLL LOT Sebastian Mikosz poinformował w piątek, że przewoźnik powołał sztab kryzysowy, który monitoruje sytuację. Dodał, że w piątek firma odwołała ponad 200 rejsów. Spółka ma 9 samolotów - wraz z załogami - za granicą, które nie powróciły jeszcze do kraju.

Więcej informacji podróżni mogą uzyskać pod nr telefonów:0 801 703 703 (dla telefonów stacjonarnych) oraz 22 1 9572 (dla telefonów komórkowych).

PAŻP zdecydowała w czwartek i piątek najpierw o częściowym, a następnie o całkowitym zamknięciu polskiej przestrzeni powietrznej dla samolotów rejsowych, aż do odwołania. Zamknięte są lotniska w wielu krajach Europy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  5°C Czwartek
  noc
  3°C Czwartek
  rano
  4°C Czwartek
  dzień
  5°C Czwartek
  wieczór
  wiecej »