Także w Ziemi Świętej Polacy obchodzili narodowe święto. Uroczystą Eucharystię w intencji Polski i Polaków odprawiono w bazylice Zmartwychwstania, sercu chrześcijańskiej Jerozolimy.
Przywilej modlitwy za Ojczyznę w dniu 3 maja przy Grobie Bożym Polacy zawdzięczają księciu Romanowi Sanguszce, który w roku 1847 ufundował wieczystą Mszę św. pro Polonia.
Na wspólnej Eucharystii o godz. 7.30 zgromadziło się ponad dwudziestu polskich kapłanów, liczni misjonarze i misjonarki posługujący w Ziemi Świętej oraz kilka grup pielgrzymkowych z różnych stron Polski. Byli obecni także przedstawicieli polskich placówek dyplomatycznych w Izraelu oraz Autonomii Palestyńskiej. Kaznodzieja, o. Jakub Waszkowiak OFM, przypomniał, że zaszczytny tytuł Królowej Maryja zdobyła stojąc obok krzyża Jezusowego. „Dzisiaj i my stoimy blisko Golgoty – powiedział – dlatego postawmy sobie pytanie: czy my Polacy wytrwamy przy krzyżu Jezusowym?”.
Przy wejściu do kaplicy Grobu Pańskiego na tle biało-czerwonej flagi był wystawiony obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, który przypominał wszystkim, że Polacy to naród o wielkiej historii, posiadający przemożną Królową o wspaniałym, bo przebitym z miłości sercu.
W tym roku wśród uczestników jerozolimskiej modlitwy za Ojczyznę w święto 3 Maja zabrakło po raz pierwszy od ponad trzydziestu lat „niebieskich beretów” polskich żołnierzy z oenzetowskiej misji pokojowej na terytorium Bliskiego Wschodu. Pod koniec ubiegłego roku został zakończony polski udział w międzynarodowym kontyngencie pokojowym na Wzgórzach Golan, ustanowionym po tzw. wojnie Yom Kippur w 1974 r.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.