„Ja też płacę na Kościół. A ty?” – pod takim hasłem trwa kampania podatkowa episkopatu Hiszpanii. Jest „rzeczą pilną i konieczną”, aby przeznaczyć część kwoty podatkowej na cele Kościoła, podkreślają biskupi.
Każdy podatnik może przeznaczyć 0,7 proc. kwoty podatkowej na rzecz Kościoła lub podzielić ją pomiędzy Kościół a cele społeczne. W przeciwnym wypadku wszystko otrzyma państwo – przypomniał bp Antonio Algora. Podziękował 9 mln podatników, którzy podczas wypełniania deklaracji podatkowej pamiętali o celach Kościoła. Jest to ważne zwłaszcza teraz, kiedy „Kościół jest bardzo solidarny z tymi, których najmocniej dotknął kryzys”. Najprawdopodobniej w wyniku panującej w Hiszpanii sytuacji ekonomicznej ostateczna kwota pochodząca z podatku powinna zmniejszyć się o 10 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Niemniej jednak, według danych fiskusa, liczba osób, które postawiły krzyżyk w rubryce „Kościół”, wzrosła o blisko 5 proc.
Podobnie jak w poprzednich latach, w telewizji, radiu i w internecie pojawiły się spoty mówiące o społecznej działalności Kościoła. Ponadto do parafii trafiły broszury informacyjne i zachęcające do pomocy. Kampania podatkowa potrwa do końca czerwca.
Według Marcina Warchoła w kampanii Trzaskowskiego złamano co najmniej 3 artykuły Kodeksu wyborczego.
36-minutowe przemówienie w języku angielskim zostało opublikowane na YouTube.
28 maja Namibia po raz pierwszy w historii obchodzić będzie Dzień Pamięci o Ludobójstwie.
Wydobyto szczątki co najmniej 42 osób - kobiet, mężczyzn i dzieci.
Głównej świątecznej liturgii zakończonej procesją przewodniczył biskup supraski Andrzej.
W opozycji może to „utrwalić represje przed wyborami w 2026 roku”.
Nigdy nie przeszło mi przez myśl, że zostanę wybrany - powiedział Leon XIV.