COMECE wspiera Światowy Pakt Migracyjny.
Idąc za przykładem Papieża Franciszka, Kościół katolicki w Europie potwierdza naszą wspólną odpowiedzialność, aby przyjmować, chronić, promować i integrować migrantów i uchodźców w naszych społeczeństwach. To słowa przewodniczącego Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE), jakie znalazły się w oświadczeniu wspierającym oenzetowski pakt migracyjny. (UN Global Compact on Migration).
Abp Jean-Claude Hollerich podkreśla, że migranci nie są cyframi, ale osobami, które mają twarze, imiona i swoje osobiste historie. Zasługują oni na to, żeby traktować ich zgodnie z ich niezbywalną godnością i podstawowymi prawami. Arcybiskup Luksemburga zachęca także władze do zarządzania migracją zgodnie z wartościami takimi jak sprawiedliwość, solidarność i współczucie.
11 grudnia w Marrakeszu ma zostać podpisany Światowy Pakt ws. Migracji. W lipcu został on wstępnie zaakceptowany przez 192 kraje. Abp Hollerich stwierdza, że dokument jest owocem szerokich negocjacji i pozwala na lepsze regulowanie migracji z korzyścią dla indywidualnych osób i całych wspólnot. Ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa dla migrantów, jak i dla goszczących ich społeczeństw, promując drogi prawne, zapobiegając handlowi ludźmi, śmiercionośnym podróżom i rozbijaniu rodzin.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.