Szpital Dzieciątka Jezus: Troska o dzieci i badania naukowe

Przyszłość naszego szpitala zawarta jest w żywej pamięci o jego korzeniach. Kiedy powstawał w 1869 r. leczone dzieci były chore na anemię spowodowaną brakiem żelaza w organizmie. Dziś ta choroba już nie istnieje. Tak więc naszym zadaniem jest robić wszystko, aby znikały choroby, które dotykają dzieci, znajdując taką metodę leczenia, która temu zaradzi – stwierdziła dyrektorka Pediatrycznego Szpitala Dzieciątka Jezus obchodzącego 150. lecie powstania.

Mariella Enoc przypomniała, że swoje początki szpital ma w małym mieszkaniu, gdzie były 4 łóżka. Pomysłodawczynią jego powstania była księżna Arabella Salviati. Ta rodzina łożyła też fundusze na jego powstanie, rozwój i utrzymanie. W 1924 r. szpital ten został ofiarowany papieżowi Piusowi XI i od tamtego czasu należy do Watykanu.

Dyrektor szpitala podkreśliła, że w centrum jego zainteresowania jest zawsze dziecko i jego rodzina oraz poszukiwanie nowych metod leczenia. Wysłuchanie pacjenta i jego bliskich to także część terapii – mówi Mariella Enoc.

“Historia szpitala Dzieciątka Jezus to historia miłości, poświęcenia, troski i badań naukowych – zaznaczyła w wywiadzie dla Radia Watykańskiego Mariella Enoc. - Szpital zawsze wybiegał w przyszłość i bardzo zwracał uwagę na to, aby leczyć i poszukiwać nowych sposobów leczenia. Tak więc badania naukowe, wprowadzanie nowych rozwiązań, inwestowanie w nie połączone z dużą troską o dzieci, a także dobre relacje z rodzinami to wielki splot nauki i miłości, poświęcenia.”

Mariella Enoc wskazała także, że bogactwem watykańskiego szpitala pediatrycznego jest wiedza i doświadczenie, którym dzieli się z innymi ośrodkami. „Nie idziemy do świata, aby budować szpitale – zaznaczyła, - ale współpracujemy z wieloma placówkami medycznymi, prowadzimy różne kursy i szkolenia oraz wdrażamy nowe projekty”. Warto zaznaczyć, że Szpital Dzieciątka Jezus posiada jedną z największych baz informacyjnych na świecie na temat tzw. chorób rzadkich i z tego powodu przyjmuje co roku ponad 13 tys pacjentów.
Obecnie w szpitalu tym znajduje się ponad 600 łóżek dla dzieci (607), co roku hospitalizowanych jest ponad 28 tys. małych pacjentów, przeprowadza się około 29 tys. zabiegów chirurgicznych, a w pogotowiu szpitala pomaga się około 84 tys. potrzebujących. 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  17°C Sobota
  dzień
  18°C Sobota
  wieczór
  16°C Niedziela
  noc
  14°C Niedziela
  rano
  wiecej »