Do szpiku kości

Tak bardzo dążymy do ideału. Chcemy mieć idealne życie, idealnego małżonka, idealną pracę, idealną sylwetkę. Idealną śmierć.

Śmierć Jezusa nie była idealna. Po ludzku była potworna, odrażająca. Niewinny Człowiek skazany na okrutną śmierć, opuszczony przez wszystkich przyjaciół i towarzyszy. W rankingu publiczności przegrał nawet z mordercą, kiedy Piłat pytał "Kogo mam uwolnić?".

Został tak nieludzko skatowany, że Jego własna Matka mdlała, patrząc na tę zeszpeconą twarz. W końcu umarł na krzyżu, symbolu największej hańby, a potem został z niego zdjęty. Maryja mogła jeszcze przez moment przytulić do siebie poszarpane Ciało Syna. I to był koniec. Kurtyna opadła.

Dlaczego potężny Bóg wybrał takie rozwiązanie moje na zbawienie? Nie wiem. To tajemnica. Autonomiczna decyzja Wszechmogącego. Wiem jedno. Bez względu na to, jak wielkie byłoby moje cierpienie, nie mogę już powiedzieć Bogu: "Jesteś chyba jedyny, który nie wie, co się wydarzyło".

On jest w samym centrum każdego cierpienia. Doświadczył je na Sobie. Mój ból przeniknął Go do szpiku pogruchotanych kości.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • zofia
  21.05.2019 10:11
  Bardzo piękne i prawdziwe rozważanie. Podobne myśli wyrażał znany duszpasterz śp. o. Jan Brzana OCD - dziś jego imieniny.
 • robak
  21.05.2019 22:26
  adyć najpierw jest pacierz potem modlitwa o coś o kogoś a potem - potem to już pozostaje tylko modlitwa . Jezus Chrystus pokazuje oddanie się woli bozej bez żadnych zobowiązań ze strony BTyle . ot tak jak pstryknięcie palcem . gdy dojrzejesz do modlitwy ktora nie jest prośba ani dziękczynieniem to pozostaje tylko zgoda . wiesz że i tak nie otrzymasz nic , choćby modlitwa trwala latami . . zgoda na wole Boga . akceptacja tego co i tak cię nie ominie bądż wola Twoja - ta zgoda na dzialanie woli jest największym darem a zarazem przekleństwem dla człowieka . miotając się między jednym a drugim odzierasz siebie z wszytkiego czym się dotychczas otaczałeś . kim byłeś - dla oka . i widzisz całą swoją słabość i nedzę człowieka pozbawionego pomocy albo towarzyszenia . Jezus Chrystus naucza w ogrodzie oliwnym rzeczy najwazniejsze - zgody na wolę Boga - na osamotnienie po wszystkich prośbach i swoistym samodzielnym działaniu nastepuje najważniejsze - ale nie moja , ale Twoja wolaniech się dzieje . to jest konglomerat całego uczestniczenia w osobistej modlitwie . to jest nadzieja , nawet nie nadzieja bo wola boga nie jest nadzieją , jest c zymś niewiadomym i nie oczekującym - ale mile zaskakującym . prosicie ale nie wiecie o co prosicie - przeca prośba o zgodę o prace o pomkoj - jest chyba dobrą - jednak nie - Bóg nie ingeruje w wolną wolę człowieka - modlitwa o zgodę nie ma sensu gdy jedna ze stron nie zamierza się godzic , modlitwa o pokoj nie ma sensu gdy inny zamierza cię ograbić . wolna wola my tacy sami jak Bóg . zgoda na wolę Boga w stosunku do mojej istoty jest więc największym darem mnie samego dla tego Boga . On nie potrzebuje nic bo wszystko jest jego - on jest panem czasu , panem życia i śmierci w nim zawiera się wszystko . jeżeli jesteśmy w nim to choćbyśmy byli najgorszymi ludżmi jesteśmy w nim , jesgo odrzucenie powoduje aerwanie wszystkiego . pozdrawiam
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  14°C Wtorek
  rano
  20°C Wtorek
  dzień
  21°C Wtorek
  wieczór
  17°C Środa
  noc
  wiecej »