Mali misjonarze na Jasnej Górze

Nad tym - jak głosić światu, że Bóg jest Miłością - zastanawiają się dzieci uczestniczące w VIII Krajowym Kongresie Misyjnym zorganizowanym przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.

Świadomość misyjna najmłodszych jest godna pochwały – zauważył ks. Jan Piotrowski, Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.

„Od kilkunastu lat odbywają się takie Kongresy. Każdy z nich jest przygotowany w poprzedzający go rok w materiałach formacyjnych dla dzieci. Świadomość misyjna dzieci tu obecnych jest wyjątkowa, godna pochwały i uznania również poprzez pracę katechetów zarówno świeckich, jak i duchownych.”

O. Silwanus z Tanzanii, misjonarz Matki Bożej Pocieszenia, wyraził nadzieję, że tego typu angażowanie dzieci w dzieło misyjne zaowocuje w przyszłości dojrzałą świadomością, że na mocy chrztu św. każdy chrześcijanin powinien słowem i czynem głosić światu Chrystusa. „To co widzimy tutaj, jest dla nas wielkim doświadczeniem, stwierdzamy, że Papieskie Dzieło Misyjne jest potrzebne, jest źródłem formacji dla dzieci, aby w przyszłości miały to przekonanie, że wszyscy jesteśmy misjonarzami”.

Od kilku lat na ogólnopolskie kongresy mali misjonarze przyjeżdżają w strojach w kolorach charakterystycznych dla wybranego kontynentu. W czasie zjazdu nie brakuje wspólnych śpiewów i tańców z różnych kontynentów, spotkań z misjonarzami, a przede wszystkim modlitwy za misje.

„W parafii mamy wielu misjonarzy, kiedy do nas przyjeżdżają i opowiadają o swojej posłudze, rodzi się we mnie powołanie do pracy misyjnej – mówi Mateusz Witnik. Siostra ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej, katechetka – dodaje, że w ramach lekcji religii apostołuje i zachęca dzieci do modlitwy i pracy na rzecz misji.

W ramach tegorocznego VIII-go Krajowego Kongresu Misyjnego Dzieci przewidziane jest także rozstrzygnięcie konkursu „Mój szkolny kolega z misji”.

Obecnie PDMD istnieje w ponad 100 krajach na wszystkich kontynentach.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
27°C Środa
noc
22°C Środa
rano
30°C Środa
dzień
31°C Środa
wieczór
wiecej »