Po wyborach do Parlamentu Europejskiego, zmiany nastąpią także w polskim Sejmie; z ławami na Wiejskiej pożegna się najpewniej 15 posłów PiS i 3 z PO. Do Brukseli wyjedzie Beata Szydło, Joachim Brudziński, Anna Zalewska, Beata Mazurek, a także Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz.
Miejsce szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego mogłaby zająć kandydująca w 2015 r. ze Szczecina - Halina Szymańska, które jednak obecnie jest szefową Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. Kolejny pod względem liczy głosów na tej liście jest Rafał Mucha.
Najbliższe 5 lat spędzi w Brukseli także minister edukacji Anna Zalewska. Do Sejmu wejdzie za nią najpewniej Maciej Badora (okręg dolnośląski - Wałbrzych). Mandat europosła obejmie rzeczniczka PiS, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek. Z okręgu w Chełmie (Lubelskie) do Sejmu wejdzie za nią Tomasz Zieliński. Minister w KPRM Beatę Kempę, zastąpi na Wiejskiej Zdzisław Brezdeń z okręgu we Wrocławiu.
Mandat europosła zdobyli także: wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki (jego miejsce zajmie startująca z Opola Katarzyna Czochara), b. szef MSZ Witold Waszczykowski (jego miejsce zajmie startujący z okręgu sieradzkiego Paweł Rychlik), Elżbieta Kruk, którą zastąpi w Sejmie Sławomir Skwarek z okręgu w Lublinie. Posła Bogdana Rzońcę zastąpi w Sejmie Adam Śnieżek z okręgu w Krośnie; Dominika Tarczyńskiego Piotr Grzegorz Słoka z okręgu świętokrzyskiego, a Izabelę Kloc Katarzyna Dutkiewicz (okręg w Rybniku).
Najprawdopodobniej do Brukseli wyjedzie również minister pracy Elżbieta Rafalska (jej miejsce zajmie Marek Surmacz z okręgu lubuskiego). Rzeczniczkę rządu Joannę Kopcińską zastąpi Alicja Kaczorowska (okręg łódzki), b. ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela zastąpi Henryk Wnorowski (Podlasie) a b. posłankę PSL, obecnie w PiS, wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelikę Możdżanowską zastąpi startujący z listy PSL w Kaliszu Piotr Walkowski.
Z list Koalicji Europejskiej w eurowyborach kandydowało 30 obecnych posłów: 24 z klubu PO-KO, 3 z klubu Nowoczesnej, 2 z klubu PSL i 1 poseł niezrzeszony. O mandat europosła ubiegał się też jeden senator PO - Jarosław Duda.
W Parlamencie Europejskim z list Koalicji najprawdopodobniej znajdzie się trzech posłów.
Spośród posłów Platformy do PE dostała się b. premier Ewa Kopacz, której miejsce w ławach sejmowych zajmie startujący również z Warszawy Michał Mazowiecki; b. ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza w Sejmie zastąpi Zofia Ławrynowicz ze Szczecina.
Prawdopodobnie najbliższe pięć lat w Brukseli spędzi również Andrzej Halicki, którego zastąpi startujący w 2015 r. z Warszawy Jacek Kozłowski.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.