W przyszłą sobotę wspólne posiedzenie rad krajowych: Nowoczesnej i PO ws. zacieśnienia współpracy

W przyszłą sobotę odbędzie się wspólne posiedzenie rad krajowych: Nowoczesnej i PO ws. zacieśnienia współpracy i powrotu do idei Koalicji Obywatelskiej - powiedział PAP sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka. Jego zdaniem, idea KO bardzo dobrze się sprawdziła.

Jak poinformował w piątek portal Onet.pl, w Nowoczesnej "szykuje się rewolucja". "Najpierw ma zniknąć klub parlamentarny tego ugrupowania i jego posłowie mają przejść do klubu PO-KO, zaś jeszcze przed jesiennymi wyborami partia ma zostać postawiona w stan likwidacji, a jej członkowie zasilić szeregi PO" - wynika z nieoficjalnych informacji portalu.

Onet podaje, że do wejścia części posłów Nowoczesnej do klubu Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska może dojść na początku czerwca, a być może nawet w przyszłym tygodniu. Wynika to z faktu, że - jak podano w artykule, cytując anonimowe źródła - szef PO Grzegorz Schetyna "potrzebuje jakiegoś sukcesu po przegranych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer w rozmowie z Onetem nie potwierdziła informacji portalu. "Nie, dziś nie ma postanowienia o łączeniu klubów parlamentarnych PO i Nowoczesnej. Oba ugrupowania działają niezależnie. Nie ma też żadnych planów likwidacji Nowoczesnej. Natomiast owszem, prowadzimy obecnie rozmowy na temat zacieśnienia naszej współpracy z Platformą, która jest naszym naturalnym koalicjantem, o odtworzeniu Koalicji Obywatelskiej, która dobrze działała w wyborach samorządowych - powiedziała; zastrzegła przy tym, że "żadne decyzje, co do ostatecznej formy współpracy na razie nie zapadły.

Szłapka powiedział w piątek PAP, że rozmawia z sekretarzem generalnym PO Robertem Tyszkiewiczem w sprawie zacieśnienia współpracy obu partii. "Wyciągamy wnioski z wyborów i zależy nam na tym, żeby od razu ruszyć do ostrej pracy. I my w Nowoczesnej, i Platforma Obywatelska mamy takie poczucie, że nam się w Koalicji Obywatelskiej w wyborach samorządowych współpracowało bardzo dobrze i chcemy do tej idei wrócić, chcemy bardzo ściśle współpracować i rozmawiamy o tym" - zaznaczył.

Poinformował, że będzie to tematem rozmów na wspólnym posiedzeniu rad krajowych: PO i Nowoczesnej, które zaplanowano w przyszłą sobotę. "Tematem głównym będzie zacieśnienie współpracy i powrót do idei Koalicji Obywatelskiej, która bardzo dobrze się sprawdziła" - powiedział. Zaznaczył, że Rada Krajowa Nowoczesnej zbierze się ponadto w przyszłą sobotę przed wspólnym posiedzeniem.

Ocenił, że ze wszystkich podmiotów, które startowały w ramach Koalicji Europejskiej, PO i Nowoczesna są środowiskami dla siebie najbliższymi.

Szłapka pytany na czym ma polegać zacieśnienie współpracy, skoro Nowoczesna startowała w wyborach samorządowych z PO jako Koalicja Obywatelska, a razem z PO, PSL, SLD i Zielonymi współtworzyła Koalicje Europejską, odpowiedział: "To jest kwestia wspólnej koordynacji działań, wspólnego sztabu".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • szymon
  01.06.2019 08:54
  Może w końcu kiedyś doczekamy się opozycji, która oprócz programu "pis jest zły" i LGBT+ będzie mieć coś sensownego do zaproponowania Polakom, służącego Polsce a nie dążącego do destrukcji państwa?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  4°C Sobota
  rano
  11°C Sobota
  dzień
  12°C Sobota
  wieczór
  9°C Niedziela
  noc
  wiecej »