Nie faworyzować jednej partii

- Zarówno papież jak i biskupi zachęcają kapłanów, aby nie faworyzowali tylko jednej partii, ale aby Kościół był otwarty zawsze dla wszystkich ludzi o różnych zapatrywaniach i różnych światopoglądach - powiedział metropolita wrocławski abp Marian Gołębiewski.

Metropolita wrocławski podkreślił w kazaniu, że Ewangelia jest dla wszystkich, a kapłani mają ją głosić. - Chrystus będzie nam towarzyszył. Zawsze istnieje jednak pokusa pomieszania dwóch płaszczyzn: płaszczyzny politycznej z płaszczyzną religijną – przestrzegał.

Abp Gołębiewski zwrócił uwagę, że „są dwa porządki w życiu każdej społeczności: porządek czysto cywilny i jest porządek religijny. - Trzeba dobrze te dwa porządki rozróżniać i szukać równowagi między nimi, a nie wolno ich mieszać. Chrystus nie kwestionował władz cywilnych. One mają właściwą rolę do spełnienia w każdym społeczeństwie, ale jednocześnie przypomniał, że nie wolno lekceważyć porządku religijnego, trzeba również dochować wierności Bogu – zaznaczył hierarcha.

W katedrze wrocławskiej odbyła się Msza święta jubileuszowa z okazji 25- lecia kapłaństwa biskupa Andrzeja Siemieniewskiego i jego kursowych kolegów. W uroczystości wzięli udział m.in.: kard. Henryk Gulbinowicz i bp Edward Janiak

Przed mszą świętą listy gratulacyjne z okazji 25-lecia kapłaństwa otrzymali wykładowcy Papieskiego Wydziału Teologicznego: bp prof. Andrzej Siemieniewski, ks. prof. Włodzimierz Wołyniec, ks. dr Piotr Sroczyński oraz ks. dr Krzysztof Janiak.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  18°C Niedziela
  rano
  26°C Niedziela
  dzień
  27°C Niedziela
  wieczór
  23°C Poniedziałek
  noc
  wiecej »