- Współpraca z Duchem Świętym przynosi wielkie owoce - mówi Asia Olejniczak z gdańskiej Wspólnoty Ewangelizacyjnej "Źródło Wody Żywej".
W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego - w nocy z 8 na 9 czerwca - rozpocznie się w Gdańsku doroczne czuwanie skupiające na modlitwie: świeckich, osoby konsekrowane, kapłanów i wszystkich zaangażowanych w życie wspólnot działających na terenie archidiecezji gdańskiej.
Wspólna modlitwa rozpocznie się w sobotę o godz. 20 w kościołach na Starym Mieście rozsianych wokół bazyliki Mariackiej, a także w sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie, u ojców cystersów w Oliwie, w kościele MB Częstochowskiej we Wrzeszczu oraz w kościele św. Jadwigi w Bojanie.
- Czuwanie przed świętem Zesłania Ducha Świętego to szczególny czas dla każdego, kto w swoim życiu chce doświadczyć bliskości Boga w Duchu Świętym, dla każdego, kto pragnie poczuć Jego miłość i moc - wyjaśnia A. Olejniczak ze wspólnoty "Źródło Wody Żywej", posługującej na co dzień w Gdańsku-Nowym Porcie. - Dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych. Przyjdź z pragnieniem niemożliwego, a zobaczysz, że współpraca z Duchem Świętym przynosi wielkie owoce! - podkreśla.
Czuwanie skupiające na modlitwie ruchy, wspólnoty, stowarzyszenia i duszpasterstwa środowiskowe potrwa do godz. 23. Następnie z kościołów stacyjnych wyruszy procesja światła do bazyliki Mariackiej. Tam o godz. 24 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana.
Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą świec lub lampionów.
Lista kościołów stacyjnych:
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
"Chcemy zamówić więcej Borsuków, 111 to jest dopiero początek"
Lotnisko znajduje się w odległości ok. 700 km od ukraińskich granic.
„Musimy przyjąć jedność i ściśle trzymać się naszego braterstwa”.
Przywódcy polskiego podziemia dali się zwabić w pułapkę. Dziś 80 rocznica tego wydarzenia.
„Bez niej nie możemy mieć ani bezpieczeństwa narodowego, ani międzynarodowego”.
Jej celem jest m.in zwrócenie uwagi na zjawisko oceniania po pozorach