To nie Szwajcaria, tylko Beskid Mały! Zobacz niezwykły film z krainy beskidzkich jezior

Przed tygodniem kilkaset osób bawiło się z "Gościem" i "Radiem eM" nad brzegiem jeziora Międzybrodzkiego. Zobacz nasz filmowy reportaż.

Już oglądając pierwsze kadry filmu można odnieść wrażenie, że to relacja z malowniczej Szwajcarii lub francuskiej Jury. Zielone, górskie łąki, malownicze, ukryte pośród gór jezioro, strzelista wieża kościoła. Obrazki jak z alpejskiej pocztówki. Tymczasem film został zrealizowany zaledwie kilka kilometrów od Bielska Białej i Żywca, w stosunkowo mało odkrytym Beskidzie Małym, w Międzybrodziu Bialskim. To tutaj 15 czerwca blisko tysiąc osób bawiło się z "Gościem Niedzielnym" i "Radiem eM" na Górskim Biegu Frassatiego. 

Rodzinna impreza zgromadziła uczestników w wieku od kilku miesięcy do blisko 80 lat. I to pomimo bezlitosnego żaru, jaki tego dnia lał się z nieba. Temperatura w cieniu dochodziła do 33 stopni. Pomimo to na trasę biegu głównego wystartowało aż 294 zawodników w wieku od 18 do... 77 lat! Najstarszy z biegaczy, pan Norbert Sielski przyjechał z Rybnika Niewiadomia i na pokonanie 22 km trasy i sumy podejść 1120 m potrzebował 3 godzin i 20 minut. Pozwoliło mu to zająć wysokie 198 miejsce. Absolutnie wszyscy zazdrościli mu takiej kondycji w takim wieku. W Biegu Frassatiego wystartowali zarówno biegacze amatorzy jak i profesjonaliści, m. in. tegoroczni medaliści mistrzostw Polski w biegach górskich. Najszybsi potrzebowali na ukończenie biegu zaledwie 1 godziny i 40 minut, tym biegającym rekreacyjnie zajęło to nie więcej niż 5 godzin.

Górski Bieg Frassatiego Górski Bieg Frassatiego 2019 - Best Of

Ale Górski Bieg Frassatiego to nie tylko bieg główny. Na osoby towarzyszące w miasteczku biegowym czekało wiele atrakcji. M. in. pokaz iluzji w wykonaniu finalisty "Mam Talent" Tomka Kabisa, biegi dla dzieci (najmłodsi uczestnicy mieli skończone 3 lata), koncert irlandzkiego folku w wykonaniu Carrantuohill, dmuchańce, foodtrucki, prowadzone przez tatrzański Park narodowy warsztaty Zero Waste a przede wszystkim chłodne i rześkie wody jeziora Międzybrodzkiego, bo baza zawodów była zlokalizowana nad samym brzegiem tego malowniczego zbiornika wodnego.

Uczestnicy pikniku mogli też bliżej poznać postać patrona biegu - bł. Pier Giorgio Frassatiego - jeszcze przed startem biegu w parafialnym kościele odprawiona została Msza Święta w intencji uczestników imprezy i ich rodzin, po której można było uczcić relikwie błogosławionego. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Nowrot - opiekun polskiej części Towarzystwa Ciemnych Typów - organizacji założonej przez Frassatiego, która zrzesza ludzi łączących aktywność górską z pogłębianiem życia duchowego. 

Organizatorami imprezy był Instytut Gość Media (wydawca "Gościa Niedzielnego" i "Radia eM") oraz Fundacja Gość Niedzielny, a sponsorem głównym PKN Orlen.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  20°C Niedziela
  dzień
  21°C Niedziela
  wieczór
  17°C Poniedziałek
  noc
  14°C Poniedziałek
  rano
  wiecej »