Sąd Najwyższy we Francji ma podjąć w piątek decyzję ws. Vincenta Lamberta

Batalia o życie 42-letniego mężczyzny wciąż trwa.

Przesłuchanie dotyczące Vincenta odbyło się w poniedziałek francuskim sądzie kasacyjnym w Paryżu. Jego decyzja zostanie podana do publicznej wiadomości w piątek 28 czerwca o godz. 17.00.

W tym czasie we Francji przetacza się fala upałów. Programy telewizyjne i radiowe, a także ogłoszenia w miejscach publicznych, powtarzają obsesyjnie, że ludzie powinni dbać o regularne picie, aby nie ryzykować odwodnienia. Dla Viviane Lambert, która wraz z mężem i dwojgiem rodzeństwa Vincenta walczyła o życie syna przez ostatnie sześć lat, ta rada jest rzeczywiście gorzka: najwyższe władze kraju chcą, aby umarł z pragnienia.

Vincent przebywa w małym pokoju bez klimatyzacji w szpitalu w Reims - podaje Life Site News. Także lista odwiedzających go gości została poważnie ograniczona w ciągu ostatnich kilku lat i wszyscy ci, którzy mają dostęp do jego zamkniętego pokoju, nawet ojciec i matka, muszą zostawiać swoje dowody tożsamości w biurku pielęgniarek. Mężczyzna stał się zakładnikiem kultury śmierci.

Na poniedziałkowej rozprawie Viviane i Pierre Lambert byli reprezentowani przez Claire Lebret, która utrzymywała, że ​​nie ma „żadnej nagłej potrzeby”, która zmusiłaby lekarzy do działania w celu położenia kresu życiu Vincenta i że Francja powinna respektować orzeczenie Komitetu ONZ, by nie wdrażać środka, którego skutki byłyby nieodwracalne.

- Nie ma potrzeby zabijania go, jego stan jest stabilny, oddycha sam, nie cierpi. Sąd Apelacyjny podjął jedyną decyzję, która nie miałaby nieodwracalnego skutku - podkreśliła Lebret.

Natomiast François Lambert, jeden z członków rodziny Vincenta, który prowadził kampanię na rzecz zamordowania mężczyzny, jest prawie pewny, że w piątek szpital będzie musiał zaprzestać karmienia i nawadniania Vincenta.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
22°C Sobota
rano
26°C Sobota
dzień
26°C Sobota
wieczór
21°C Niedziela
noc
wiecej »