Błaszczak na szefa klubu PiS

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w sobotę, że na stanowisko szefa klubu parlamentarnego rekomendował Mariusza Błaszczaka, a na wicemarszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Wiceprezesami partii zostali wybrani: Adam Lipiński, Zbigniew Ziobro i Beata Szydło.

Prezes PiS powiedział, że Rada Polityczna wybrała w sobotę tylko część składu Komitetu Politycznego - na razie będą go tworzyć politycy, którzy według statutu z racji funkcji partyjnych do niego wchodzą oraz cztery dodatkowe osoby. Jak zaznaczył Komitet będzie uzupełniony po jesiennych wyborach samorządowych.

"Nie podejmowałem decyzji arbitralnie, ale poprosiłem różne środowiska o to, żeby zgłaszały swoich kandydatów (...). Wejście do rozszerzonego Komitetu Politycznego będzie wymagało znaczącego wysiłku, być może konkretnego poparcia ze strony różnych środowisk partyjnych" - podkreśłił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS powiedział dziennikarzom, że została też wybrana partyjna komisja etyki - na jej czele stanie posłanka Elżbieta Witek oraz sekretarz Rady Politycznej Krzysztof Sobolewski. Zastąpił Maksa Kraczkowskiego.

Kaczyński dodał, że w trakcie dyskusji członkowie Rady odwoływali się do badań wewnątrzpartyjnych, które pokazują, że po wystąpieniach ws. katastrofy smoleńskiej poparcie dla partii nie spadło. "Te wszystkie głosy, które wydobywały się też z naszej partii, że jakiekolwiek uczciwe, zgodne z zasadami moralnymi postawienie tych spraw okazało się przynajmniej na razie pozbawione faktycznych podstaw" - zaznaczył.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  15°C Wtorek
  noc
  9°C Wtorek
  rano
  16°C Wtorek
  dzień
  17°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »