Z zadowoleniem Kościół w USA przyjął częściowe zablokowanie wchodzącej dziś w życie tzw. ustawy arizońskiej wymierzonej w nielegalnych imigrantów.
Sąd federalny w Arizonie uznał najważniejsze jej zapisy za wykraczające poza kompetencje prawa stanowego. Przewidywały one zezwolenie policji na sprawdzanie, czy osoby zatrzymane z podejrzeniem przestępstwa nie są nielegalnymi imigrantami. Właśnie ten ustęp, uznawany przez przeciwników ustawy za rasistowski i stosujący zasadę domniemania winy, zakwestionowała sędzia Susan Bolton.
Jak zauważył kard. Roger Mahony z Los Angeles, sprawa ustawy arizońskiej ilustruje poziom frustracji amerykańskiego społeczeństwa spowodowanej brakiem reformy polityki imigracyjnej na szczeblu ogólnokrajowym. Z kolei regionalna konferencja biskupów Arizony zwróciła uwagę, że problem ten dotyczy praktycznie każdej parafii, gdzie mieszkają imigranci, których sytuacja jest bardzo często skomplikowana. Prawo antyimigracyjne komplikowałoby ją jeszcze bardziej, bez nadziei na pozytywne rozwiązanie. Dotyczy to zwłaszcza rodzin, których tylko niektórzy członkowie mają obywatelstwo USA bądź zalegalizowany pobyt.
W związku z nasilającymi się przypadkami grypy w większości szpitali panuje chaos.
... ocenił węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto.
Wcześniej delegacja protestujących przekazała swoje postulaty wobec KE.
Każdy z nich otrzymał wynagrodzenie 210 razy większe niż przeciętnie zarabiający pracownik.
Z powodu trwających w nich konfliktów zbrojnych, terroryzmu i przestępczości.