Komorowski zakończył wizytę w Brukseli

Spotkaniem z przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem prezydent Bronisław Komorowski zakończył w czwartek w Brukseli swą pierwszą wizytę zagraniczną. Po roboczym śniadaniu z Van Rompuyem polski prezydent udał się do Paryża.

"Rozmawialiśmy zarówno o sprawach związanych z funkcjonowaniem Unii, perspektywą polskiej prezydencji w UE i o sprawach ważnych z punktu widzenia polskich oczekiwań w nowej perspektywie budżetowej, jak i skuteczności programów polityki spójności" - powiedział Komorowski tuż po zakończeniu rozmowy z przewodniczącym Rady Europejskiej.

Spotkanie, które odbyło się w siedzibie Rady Europejskiej, miało charakter śniadania i trwało około 45 minut.

Komorowski podkreślił zbieżność poglądów z Van Rompuyem co do potrzeby wzmocnienia zarządzania gospodarczego w UE. To temat, którym aktywnie zajmuje się przewodniczący Rady Europejskiej, kierując specjalną grupą zadaniową - task force, która do października ma opracować konkretne propozycje.

Na 16 września Van Rompuy zwołał szczyt szefów państw i rządów UE, poświęcony stosunkom Unii z krajami trzecimi oraz zarządzaniu gospodarczemu UE. Prezydent Komorowski nie odpowiedział na pytanie dziennikarzy, czy weźmie w nim udział. "Nie tutaj z panem przewodniczącym to omawialiśmy" - powiedział prezydent.

W środę, pierwszego dnia wizyty w Brukseli Komorowski spotkał się z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso, przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Jerzym Buzkiem i polskimi eurodeputowanymi, sekretarzem generalnym NATO Andersem Foghiem Rasmussenem oraz królem Belgów Albertem II.

Więcej o prowadzonych wczoraj rozmowach:

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  24°C Czwartek
  noc
  22°C Czwartek
  rano
  29°C Czwartek
  dzień
  29°C Czwartek
  wieczór
  wiecej »