Biskup online

Po wakacyjnej przerwie biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak znów spotka się z młodymi ludźmi w sieci na „Blogu bez piuski”. Po północy na stronie www.koszalin.opokamlodych.pl pojawi się nowy odcinek jego videobloga. Pierwszy wpis pojawił się w środę popielcową br.

Inspirację do swoich wystąpień bp Dajczak czerpie z licznych spotkań z młodymi, które odbywają się w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i poza nią. „Robię wszystko, by tematy były prowokowane przez młodych ludzi. Poprzez rozmowy i maile staram się dowiedzieć, co ich interesuje, co w nich siedzi” – mówi bp Dajczak.

Motywacje do kolejnych nagrań czerpie z listów, które są reakcją na kolejne wpisy. Jednym z najważniejszych w ubiegłym roku był list dziewczyny, która pisząc o 2.00 nad ranem w wielkopostny piątek z młodzieżowej imprezy przyznała, że dzięki słowom hierarchy „zaczęła myśleć” .

„Ten początek zupełnie innego myślenia, zastanowienia się nad swoim życiem, a nawet postawieniem sobie samemu pytania przez młodego człowieka, to wartości dla których warto blogować” - uważa bp Dajczak. „Chcę prowokować do myślenia także tych, którzy są od Kościoła daleko” - zapowiada biskup i przywołuje słowa Jana Pawła II o tym, że „pasterz powinien pójść za młodzieżą” . - To jest zadanie dla mnie - dodaje bp Dajczak.

Blog będzie ukazywał się w każdą środę. Współtworzą go dziennikarze koszalińskiego oddziału „Gościa Niedzielnego” i programu katolickiego „Barka”, emitowanego i tworzonego przez TVP 3.

Oto słowa powiedziane na blogu przez bp Dajczaka:

Moi Kochani :)
Spotykajmy się również tutaj. Razem poszukajmy odpowiedzi na Wasze pytania i wątpliwości, bo ma je każdy, bez względu na wiek.
Przyznam się Wam, że ja też czasem pytam - dlaczego?
Zapraszam do rozmowy
bp Edward Dajczak

We wrześniu znowu spróbujemy razem poszukać. Możecie mi pomóc pisząc jakiś dobry tekst, po którym będę mógł powiedzieć kolejne słowa do Was. Dziękuję za ten wspólny czas. Dobrych dni. Szczęść Boże!
Wasz Biskup

Bp Dajczak jest cenionym rekolekcjonistą, szczególną jego posługą pastoralną jest duszpasterstwo młodzieży, prowadzone poprzez zastosowanie nowych form ewangelizacyjnych. Jest pomysłodawcą i duchowym opiekunem Przystanku Jezus. Jego dewizą biskupią jest łacińska sentencja „Esse in Christo” (Bycie w Chrystusie).

Można odpowiedzieć na wezwanie pisząc na adres: bezpiuski@opokamlodych.pl

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
11°C Poniedziałek
wieczór
10°C Wtorek
noc
7°C Wtorek
rano
13°C Wtorek
dzień
wiecej »