Testy potwierdziły, że proboszcz parafii NSPJ w Katowicach-Murckach jest zakażony koronawirusem. Kościół został zamknięty dla wiernych, na probostwie trwa kwarantanna.
W porozumieniu z kurią archidiecezjalną kościół i probostwo zostały zamknięte dla wiernych aż do odwołania. Oprócz proboszcza mieszka tam ksiądz wikary, który został objęty kwarantanną, podobnie jak ich najbliżsi współpracownicy.
„Msze święte w zamówionych intencjach odprawiane są w kaplicy na probostwie bez udziału wiernych” - informuje parafia NSPJ w Murckach na swojej stronie internetowej.
Proboszcz jest w stanie dobrym.
- Sprawą zajmuje się Sanepid według przyjętych i ustalonych procedur. Do zakażenia doszło prawdopodobnie poprzez kontakt z chorym w szpitalu podczas posługi sakramentalnej - komentuje ks. Tomasz Wojtal, rzecznik arcybiskupa katowickiego.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Urząd Lotnictwa Cywilnego podaje, że każdego roku odnotowuje się blisko 200 podobnych zdarzeń.
Każda z miliona cegieł będzie symbolizować historię wysłuchanej modlitwy.
spotkaniu poinformowano w biuletynie watykańskiego biura prasowego.
To kolejny atak tego typu w ostatnich dniach i problemy z funkcjonowaniem systemu.
W tym roku będzie przebiegał pod hasłem "Bądźmy głosem prześladowanych w Nigerii".
W tym roku będzie przebiegał pod hasłem "Bądźmy głosem prześladowanych w Nigerii".
O magnitudzie 6,3 w rejonie zamieszkanym przez 500 tys. osób.