Rzecznik Putina zakażony koronawirusem

Rzecznik prezydenta Rosji Władimira Putina, Dmitrij Pieskow, jest zakażony koronawirusem i przechodzi leczenie - podały we wtorek media. Informację o infekcji potwierdził sam zainteresowany. Telewizja Rossija 24 podała, że Pieskow został przyjęty do szpitala.

Informacja o chorobie rzecznika Kremla pojawiła się najpierw w kanałach o tematyce politycznej na komunikatorze Telegram. Pieskow skomentował ją dla agencji informacyjnych, mówiąc: "Tak, zachorowałem i leczę się".

Według dziennikarzy akredytowanych na Kremlu po raz ostatni Pieskow pojawił się publicznie na naradzie u prezydenta 30 kwietnia. W rozmowie z agencją TASS rzecznik powiedział jednak, że ostatnio kontaktował się z Putinem ponad miesiąc temu.

Zakażona koronawirusem jest również małżonka Dmitrija Pieskowa, mistrzyni olimpijska w łyżwiarstwie figurowym Tatiana Nawka. Wyraziła ona przypuszczenie, że zachorował najpierw jej mąż i że zakaził się w pracy.

Pod koniec kwietnia premier Rosji Michaił Miszustin poinformował, że jest zakażony koronawirusem. Szef rządu został hospitalizowany. Wirusa wykryto także u dwojga ministrów gabinetu Miszustina: szefa resortu budownictwa Władimira Jakuszewa i minister kultury Olgi Lubimowej. Pieskow pod koniec marca przyznał, że zachorował jeden z pracowników administracji (kancelarii) prezydenta, niemniej zapewnił, że osoba ta nie kontaktowała się z Putinem.

Również pod koniec marca lekarz głównego szpitala koronawirusowego w Moskwie Denis Procenko, który zaledwie tydzień wcześniej osobiście oprowadzał Putina po tej placówce poinformował, że jest zakażony. Podczas wizyty prezydenta obaj uścisnęli sobie ręce i kontaktowali się z bliska bez założonych maseczek ochronnych. Kreml podkreślał później, że Putin przechodzi regularnie testy na obecność koronawirusa i że prezydent czuje się dobrze.

Pd tego czasu Rrsyjski prezydent brał udział w spotkaniach i naradach tylko w formacie wideokonferencji. Jednakże we wtorek - jak wynika z kadrów pokazanych w telewizji rosyjskiej - spotkał się i rozmawiał osobiście z szefem koncernu Rosnieft, Igorem Sieczynem.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
24°C Niedziela
dzień
25°C Niedziela
wieczór
22°C Poniedziałek
noc
17°C Poniedziałek
rano
wiecej »