Rzecznik prezydenta Rosji Władimira Putina, Dmitrij Pieskow, jest zakażony koronawirusem i przechodzi leczenie - podały we wtorek media. Informację o infekcji potwierdził sam zainteresowany. Telewizja Rossija 24 podała, że Pieskow został przyjęty do szpitala.
Informacja o chorobie rzecznika Kremla pojawiła się najpierw w kanałach o tematyce politycznej na komunikatorze Telegram. Pieskow skomentował ją dla agencji informacyjnych, mówiąc: "Tak, zachorowałem i leczę się".
Według dziennikarzy akredytowanych na Kremlu po raz ostatni Pieskow pojawił się publicznie na naradzie u prezydenta 30 kwietnia. W rozmowie z agencją TASS rzecznik powiedział jednak, że ostatnio kontaktował się z Putinem ponad miesiąc temu.
Zakażona koronawirusem jest również małżonka Dmitrija Pieskowa, mistrzyni olimpijska w łyżwiarstwie figurowym Tatiana Nawka. Wyraziła ona przypuszczenie, że zachorował najpierw jej mąż i że zakaził się w pracy.
Pod koniec kwietnia premier Rosji Michaił Miszustin poinformował, że jest zakażony koronawirusem. Szef rządu został hospitalizowany. Wirusa wykryto także u dwojga ministrów gabinetu Miszustina: szefa resortu budownictwa Władimira Jakuszewa i minister kultury Olgi Lubimowej. Pieskow pod koniec marca przyznał, że zachorował jeden z pracowników administracji (kancelarii) prezydenta, niemniej zapewnił, że osoba ta nie kontaktowała się z Putinem.
Również pod koniec marca lekarz głównego szpitala koronawirusowego w Moskwie Denis Procenko, który zaledwie tydzień wcześniej osobiście oprowadzał Putina po tej placówce poinformował, że jest zakażony. Podczas wizyty prezydenta obaj uścisnęli sobie ręce i kontaktowali się z bliska bez założonych maseczek ochronnych. Kreml podkreślał później, że Putin przechodzi regularnie testy na obecność koronawirusa i że prezydent czuje się dobrze.
Pd tego czasu Rrsyjski prezydent brał udział w spotkaniach i naradach tylko w formacie wideokonferencji. Jednakże we wtorek - jak wynika z kadrów pokazanych w telewizji rosyjskiej - spotkał się i rozmawiał osobiście z szefem koncernu Rosnieft, Igorem Sieczynem.
Co najmniej 13 osób zginęło, a 73 zostały ranne w wyniku działań policji wobec demontrantów.
Główny cel reżimu jest jasny: ograniczyć wszelkie formy swobody wypowiedzi.
Spędzili oni na stacji kosmicznej Tiangong (Niebiański Pałac) 192 dni.
Dom dla chrześcijan, ale życie w nim codzienne staje się trudniejsze i niepewne.
Papież Franciszek mówił wcześniej, że oboje kandydaci są przeciwko życiu.
"Brawo, feldmarszałku" - napisała caryca Katarzyna II w liście gratulacyjnym.