Udział w nieszporach ekumenicznych w Opactwie Westminsterskim w Londynie to główny punkt drugiego dnia wizyty Benedykta XVI w Wielkiej Brytanii. Papież poprowadzi je z honorowym zwierzchnikiem Kościoła anglikańskiego, arcybiskupem Rowanem Williamsem.
Podczas wieczornego nabożeństwa w anglikańskiej świątyni, obaj zwierzchnicy religijni modlić się będą przed relikwiami patrona Anglii – żyjącego w XI w. św. Edwarda Wyznawcy, który jest czczony przez katolików i anglikanów. Papież skieruje orędzie do Brytyjczyków.
Wcześniej Ojciec Święty złoży kurtuazyjną wizytę arcybiskupowi Canterbury – taki tytuł nosi abp. Williams – w Pałacu Lambeth, która jest oficjalną rezydencją anglikańskiego prymasa Anglii. Benedykt XVI i abp Williams wygłoszą przemówienia.
Rano Ojciec Święty odprawi prywatną Mszę św. w kaplicy Nuncjatury Apostolskiej, która jest jego rezydencją podczas pobytu na Wyspach Brytyjskich.
Po Mszy papież uda się do Kolegium Uniwersytetu Maryi Panny w dzielnicy Twickenham. Spotka się tam ze środowiskiem nauczycieli i wychowawców katolickich oraz przywódcami innych religii. W kaplicy Mary Panny odmówi modlitwę z przedstawicielami zgromadzeń zakonnych.
Po południu w ratuszu Westminster Hall papież spotka się natomiast z czołowymi przedstawicielami angielskiego społeczeństwa obywatelskiego, świata akademickiego, kulturalnego i przedsiębiorców oraz z korpusem dyplomatycznym.
Pozwala przewidzieć zwiększone ryzyko śmiertelności i incydentów sercowo-naczyniowych.
W pierwszym tygodniu nowej ofensywy zginęło lub zostało rannych ponad 1000 dzieci.
Prezydent Mnangagwa liczy, że gest ten skłoni Biały Dom do zniesienia sankcji.
Pozwala przewidzieć zwiększone ryzyko śmiertelności i incydentów sercowo-naczyniowych.
Dla Rwandy 7 kwietnia jest początkiem okresu żałoby narodowej, która trwa do 4 lipca.