Zidentyfikowano 7 ofiar wypadku

Komendant policji we Frankfurcie nad Menem Arne Feuring powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej w Poczdamie, że zidentyfikowano już 6 z 13 ofiar śmiertelnych niedzielnej katastrofy polskiego autokaru koło Berlina.

"O tym, że ofiara została zidentyfikowana, możemy mówić wówczas, gdy mamy stuprocentową pewność co do jej tożsamości. Faktycznie posiadamy listę pasażerów autobusu, a także listę rannych przebywających w szpitalach (...) Jednak jako policja nie możemy po prostu zestawić obu tych list i stwierdzić, że zidentyfikowaliśmy ofiary" - wyjaśnił komendant.

Według obecnego na konferencji premiera landu Brandenburgia Matthiasa Platzecka do zidentyfikowania niektórych ofiar katastrofy mogą być konieczne badania DNA, na co potrzeba 36 godzin.

Ambasador Polski w Berlinie Marek Prawda poinformował, że dwie osoby poszkodowane są nadal w stanie bardzo ciężkim. Stan pozostałych, w tym pięciu przebywających w szpitalu wypadkowym w dzielnicy Marzahn, jest stabilny. Siedem osób z całej grupy poszkodowanych już opuściło Niemcy, a w szpitalach przebywa jeszcze 29.

Według ambasadora po niedzielnej katastrofie zgłosiło się wielu Polaków psychologowie, tłumacze, oferując pomoc. "Bardzo dziękujemy" - powiedział Prawda. Ambasador z uznaniem mówił o profesjonalizmie niemieckiej akcji ratowniczej i dziękował stronie niemieckiej za okazaną pomoc. W Niemczech przebywają bliscy ofiar i poszkodowanych. Jeżeli wyrażą taką wolę, będą mogły pozostać do czasu wyjaśnienia sytuacji i otrzymają pomoc od ambasady i landu Brandenburgia.

Wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz zapowiedział przekazanie pomocy finansowej gminie w Złocieńcu, skąd pochodzili pasażerowie autokaru.

Niemiecka prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego zabójstwa przeciwko kobiecie, która prawdopodobnie spowodowała wypadek, tracąc kontrolę nad prowadzonym samochodem osobowym. Według Feueringa 37-letnia kobieta, która została ranna w wypadku, jest w ciężkim stanie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
4°C Niedziela
rano
7°C Niedziela
dzień
9°C Niedziela
wieczór
8°C Poniedziałek
noc
wiecej »