Poszkodowani byli ubezpieczeni

Wszyscy uczestnicy wycieczki do Hiszpanii jadący autokarem, który rozbił się w niedzielę w Niemczech, mieli wykupione ubezpieczenia turystyczne przez organizatora - poinformowała w poniedziałek PAP Sylwia Mikiel z firmy ubezpieczeniowej Signal Iduna Polska.

Ubezpieczenia miało wykupionych 47 osób - wszyscy poza kierowcami uczestnicy wyjazdu. Jak poinformowała Mikiel, ich ubezpieczenie obejmowało zwrot kosztów leczenia i assistance - do 10 tys. euro, następstwa nieszczęśliwych wypadków - 7 tys. zł, wypłatę dla rodzin na wypadek śmierci najbliższych - 3,5 tys. zł oraz ubezpieczenie bagażu na sumę 800 zł.

Ubezpieczyciel zrezygnował ze standardowych zapisów ogólnych warunków ubezpieczenia, dotyczących pokrycia kosztów transportu, zakwaterowania i wyżywienia osoby towarzyszącej, gdy najbliższy hospitalizowany jest powyżej siedmiu dni.

"Zdecydowaliśmy, że w tym konkretnym przypadku już dziś na nasz koszt realizowany będzie transport jednej osoby z rodziny poszkodowanego do Niemiec. Dodatkowo opłacimy pobyt osoby wizytującej hospitalizowanego (koszty wyżywienia  i zakwaterowania) za okres siedmiu dni, do wysokości równowartości 100 euro dziennie. Będziemy starali się zakwaterować rodziny jak najbliżej szpitali, w których przebywają ich bliscy, tak aby ułatwić transport do nich" - powiedziała Mikiel.

Signal Iduna Polska TU S.A. udziela informacji pod numerem telefonu +4822 50 56 508, infolinia jest czynna całą dobę.

Przebywający w poniedziałek w Złocieńcu (Zachodniopomorskie) minister środowiska Andrzej Kraszewski powiedział PAP, że według jego informacji wycieczka była dobrze ubezpieczona. "Na koszt ubezpieczenia organizowanych jest wiele praktycznych rzeczy, m.in. pobyt w Niemczech członków rodzin, powroty do Polski lżej rannych" - powiedział minister. Dodał, że rodziny mogą liczyć również na pomoc finansową państwa. Szczegóły odnośnie tej pomocy jeszcze nie są znane - minister stwierdził tylko, że "pomoc będzie na pewno bardzo wydatna".

Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU), w którym ubezpieczony był m.in. autokar, uruchomił specjalny numer telefonu, pod którym poszkodowani oraz ich rodziny mogą uzyskać pomoc przy zgłoszeniu szkody lub roszczenia, w ramach umów ubezpieczeń zawartych w PZU SA lub PZU Życie SA.   Pod numerem 0-22 322-18-08 konsultanci PZU udzielają informacji na temat przysługujących roszczeń, kanałów zgłoszenia, terminów likwidacji oraz dokumentów niezbędnych do uzyskania świadczeń.   W wyniku niedzielnego wypadku polskiego autokaru na autostradzie A10, niedaleko Berlina, śmierć poniosło 13 osób, 29 jest rannych. W autokarze, który był w drodze z Hiszpanii do Polski, znajdowało się 47 pasażerów i dwóch kierowców. Wycieczkę zorganizowało nadleśnictwo zakładowe w Złocieńcu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
5°C Środa
dzień
5°C Środa
wieczór
1°C Czwartek
noc
1°C Czwartek
rano
wiecej »