Pierwsza święta w Australii

Cała Australia raduje się z włączenia swojej pierwszej córy w międzynarodowy poczet świętych. Zdecydowana większość mieszkańców piątego kontynentu w wyraźny sposób z nią się identyfikuje. Różne grupy społeczne, różne wyznania, wierzący i niewierzący, młodzi i starzy widzą w niej kogoś bliskiego, budzącego narodową dumę.

Mary MacKillop ma ogromne zasługi dla Australii. Jesteśmy jej wdzięczni za niezwykłe bogactwo inspiracji i konkretnych dokonań w czasach pionierskich, u początków nowożytnej Australii, w czasach powstawania australijskiego systemu edukacji i powoływania do życia różnych form opieki społecznej.

Mary MacKillop, jako pierwszy dojrzały owoc świętości australijskiego Kościoła, skupia w sobie to, co rodziło się na antypodach i co wydaje się być nadal najpiękniejszym i najbardziej cenionym w duchowości piątego kontynentu. Są to: otwartość na innych, gościnność dla obcych, wspaniałomyślność wobec potrzebujących pomocy, sprawiedliwość względem źle traktowanych, niezwykła wytrwałość w przeciwnościach oraz współczucie i pomoc niesione cierpiącym.

Założone przez nią zgromadzenie jest nadal jednym z największych zgromadzeń żeńskich na antypodach. Osiem tysięcy Australijczyków udało się do Rzymu, aby uczestniczyć w kanonizacji Mary MacKillop, niezwykle mężnej kobiety, dumy mieszkańców piątego kontynentu.

«« | « | 1 | » | »»
 • bogusia
  07.07.2011 03:42
  Witam ponownie! Już kiedyś zadałam pytanie, czy jest dostępna litania do tej świętej - nie ma tego komentarza - dlaczego? Proszę o odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  18°C Sobota
  wieczór
  15°C Niedziela
  noc
  13°C Niedziela
  rano
  20°C Niedziela
  dzień
  wiecej »