W czwartkowym spotkaniu u prezydenta udział wezmą szef klubu PiS Mariusz Błaszczak i wiceprezes partii Beata Szydło. Prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie w tym czasie w Sejmie, gdzie wysłucha informacji rządu na temat wtorkowego ataku na biuro PiS w Łodzi.
Poinformował o tym na czwartkowym briefingu w Sejmie Mariusz Błaszczak.
"Trochę byliśmy zdumieni, że pokrywają się godziny informacji premiera Tuska w Sejmie na temat okoliczności tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce w Łodzi z zaproponowaną godziną spotkania z prezydentem Komorowskim. Postanowiliśmy, by wybrnąć z tej sytuacji właśnie w ten sposób" - powiedział szef klubu PiS.
Błaszczak podkreślił, że prezes PiS - w imieniu swojego klubu - zamierza zabrać głos w Sejmie. "Trudno, żeby jednocześnie był w Pałacu Prezydenckim" - dodał.
Prezydent Bronisław Komorowski zaprosił prezes PiS Jarosława Kaczyńskiego na czwartek na godz. 11.30 na spotkanie dotyczące obniżenia agresji w polskiej polityce. Miało to być pierwsze z cyklu spotkań Komorowskiego z liderami partii. Prezydent wystąpił z tą inicjatywą w związku z napaścią na biuro PiS, w wyniku której od postrzału zginął jeden z pracowników, a drugi został ciężko raniony.
Po zakończeniu briefingu Błaszczak tłumaczył dziennikarzom, że on i Szydło zastąpią prezesa PiS na spotkaniu u prezydenta. "Zresztą prezydent Komorowski mówił wczoraj o tym, że będzie zapraszał również szefów klubów parlamentarnych" - podkreślił.
Po godz. 11 premier Donald Tusk rozpoczął przedstawianie posłom informacji na temat wydarzeń w Łodzi.
Po briefingu prasowym Błaszczak udał się do marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny na spotkanie, z udziałem przedstawicieli wszystkich klubów, w sprawie bezpieczeństwa biur poselskich. Po tym spotkaniu szef klubu PSL Stanisław Żelichowski powiedział PAP, że liderzy klubów mają się zorientować wśród swoich posłów, czy czują się zagrożeni i jakie ewentualne działania, np. szkolenia, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, byłyby potrzebne.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.