Senat zdecydował 21 października, że święto Trzech Króli będzie dniem wolnym od pracy. Stało się to możliwe dzięki nowelizacji Kodeksu Pracy i ustawy o dniach wolnych od pracy, którą wcześniej przyjął Sejm. Za ustawą głosowało 82 senatorów, żaden nie był przeciwny, jeden wstrzymał się od głosu.
Tym samym nawiązano do przedwojennej tradycji, odpowiedziano też na postulat obywatelskiego projektu, złożonego w roku ubiegłym, któremu patronował b. prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki i pod którym się podpisało milion osób.
Nowelizacja polega na tym, że został usunięty z Kodeksu Pracy zapis głoszący, że pracownik może odebrać dzień wolny za święto przypadające w dzień ustawowo wolny od pracy. Ponieważ zmiany w Kodeksie Pracy i w ustawie o dniach wolnych od pracy będą obowiązywać od początku przyszłego roku, już w 2011 r. święto Trzech Króli będzie dniem wolnym.
Wolny dzień 6 stycznia obowiązywał w Polsce do 1960 r., a obecnie obowiązuje w Niemczech, Grecji, Hiszpanii, Włoszech, Austrii, a także w Szwecji i Finlandii.
6 stycznia Kościół katolicki obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, znaną także jako święto Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.