Tradycyjna Droga Krzyżowa w intencji ofiar obozów zagłady, gułagów i wszystkich systemów totalitarnych odbędzie się w niedzielę 7 listopada na terenie byłego obozu niemieckiego KL Birkenau w Brzezince.
Wierni przejdą blisko trzykilometrową trasę. Modlitewny marsz rozpocznie się od tzw. Bramy Śmierci, gdzie swą tragiczną drogę zaczynali niegdyś więźniowie prowadzeni do komór gazowych.
Ks. Józef Święcicki, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Oświęcimiu-Brzezince podkreśla, że modlitwa na terenie Birkenau ma ogarnąć różne ofiary prześladowań.
„Po raz kolejny chcemy przejść ścieżkami byłego obozu, by ogarnąć modlitwą ofiary nie tylko tego obozu, z którym sąsiadujemy, ale wszystkich innych obozów koncentracyjnych, gułagów, łagrów. Myślimy o ofiarach nie tylko ostatniej wojny, ale i tego czasu aż po rok 1989, a może i później” – mówi duchowny.
Nabożeństwo zakończy Msza św. w kościele parafialnym w Brzezince. Po niej specjalne autobusy odwiozą pielgrzymów na dworzec kolejowy oraz do centrum Oświęcimia.
Droga Krzyżowa na terenie KL Birkenau odbywa się od około 30 lat, zawsze w pierwszą niedzielę po liturgicznym wspomnieniu Wszystkich Wiernych Zmarłych. Nabożeństwo upamiętnia pierwszą pielgrzymką Jana Pawła II do Polski. 7 Czerwca 1979 roku polski papież modlił się przy tablicach upamiętniających śmierć pomordowanych w KL Auschwitz-Birkenau.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.