Chrystus źródłem działalności charytatywnej

Pierwsze europejskie rekolekcje dla Caritas odbędą się na Jasnej Górze od 28 listopada do 3 grudnia. Wezmą w nich udział przedstawiciele wszystkich Caritas narodowych kontynentu oraz kilkunastu kardynałów i biskupów. Organizatorem jest Papieska Rada „Cor Unum” we współpracy z Caritas Polska.

Rozważania rekolekcyjne głosić będzie opatka cysterek ze Szwajcarii, siostra Teresa Brenninkmeijer. Obecni będą m. in. kardynałowie: Robert Sarah z Gwinei, przewodniczący Papieskiej Rady „Cor Unum i Paul Cordes (były przewodniczący tejże rady), Vinko Puljić z Bośni i Hercegowiny i Kazimierz Nycz z Warszawy oraz kilkunastu innych biskupów z Polski i zagranicy. Z Polski w rekolekcjach uczestniczyć będą dyrektorzy wszystkich diecezjalnych Caritas. Nauki będą tłumaczone na siedem języków.

Bezpośrednim koordynatorem rekolekcji jest ks. prałat Anthony Figueiredo, pracownik Papieskiej Rady „Cor Unum”. W wywiadzie udzielonym KAI podkreślił, że dla chrześcijan źródłem działalności charytatywnej musi być Jezus Chrystus. Stąd pomysł na zorganizowanie rekolekcji, by odpowiedzialni za działalność charytatywną w Kościele mogli sięgnąć do swych korzeni.

KAI Z ks. prałatem Anthony’ym Jesus’em Figueiredo z Papieskiej Rady „Cor Unum” rozmawiał Rafał Łączny.

Ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska przyznaje, że bardzo istotna w pracy Caritas jest formacja duchowa. „Rekolekcje na Jasnej Górze mają przyczynić się do odnowy formacji duchowej Caritas w Europie. Także zawiązaniu i pogłębieniu więzi pomiędzy przedstawicielami poszczególnych Caritas narodowych” - dodaje.

Pytany dlaczego na miejsce europejskich rekolekcji wybrana została właśnie Jasna Góra, wyjaśnia, że sugestię taka poddał Ojciec Święty, konsultowany w tej sprawie.

Dotąd analogiczne, kontynentalne rekolekcje Caritas miała Ameryka Łacińska i Azja. W kolejnych latach zostaną one prowadzone na wszystkich kontynentach.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  14°C Środa
  noc
  11°C Środa
  rano
  18°C Środa
  dzień
  19°C Środa
  wieczór
  wiecej »