Uruchomiliśmy zgłoszenia dla zakładów pracy, które chcą przystąpić do programu szczepień - poinformował we wtorek na Twitterze szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk. Od rana specjalny formularz wypełniły 484 przedsiębiorstwa, które zgłosiły ponad 530 tys. osób.
We wtorek ruszyła rejestracja do programu szczepień przeciw COVID-19 w zakładach pracy. Warunkiem zgłoszenia jest zgromadzenie 300 osób - pracowników i ich rodzin - chcących się zaszczepić.
O starcie rejestracji przypomniał Dworczyk na Twitterze: "Zgodnie z zapowiedziami uruchomiliśmy dziś zgłoszenia dla zakładów pracy. (...) Szczepienia to jedyna droga powrotu do normalności - zwłaszcza w gospodarce" - zaznaczył pełnomocnik rządu ds. programu szczepień.
Jak przekazał, od rana specjalny formularz zgłoszeniowy wypełniły łącznie 484 przedsiębiorstwa, które zgłosiły ponad 530 tys. osób.
Formularz jest dostępny na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
Zakład pracy może zgłosić do szczepienia: pracowników, członków samorządów zawodowych i stowarzyszeń branżowych, osoby współpracujące (zatrudnione na umowę cywilnoprawną lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą), studentów, którzy ukończyli 18 r.ż. (zgłasza szkoła wyższa) lub członków rodzin tych osób.
Szczepienia pracowników możliwe będą tylko w tych miejscach, gdzie pracodawcy uda się zebrać minimum 300 chętnych do przyjęcia preparatu. Pracodawca, który zbierze wystarczającą liczbę chętnych, będzie odpowiadał także za nawiązanie współpracy z istniejącym punktem szczepień, który zgodzi się zorganizować proces szczepień jego pracowników.
Data rozpoczęcia szczepień w zakładach pracy będzie zależeć od dostępności szczepionek.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.