„Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego nadal pragnie otwartości i kontynuowania dialogu z sunnickim uniwersytetem Al-Azhar w Kairze” – stwierdził rzecznik Watykanu, ks. Federico Lombardi.
Komentując informacje agencyjne o odroczeniu przez Al Azhar na czas nieokreślony dialogu z Watykanem dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej zaznaczył, że Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego zbiera informacje niezbędne dla właściwego zrozumienia sytuacji.
Decyzję tę podjęto podczas dzisiejszego porannego, nadzwyczajnego posiedzenia Akademii Badań Al Azhar, a przewodniczył jej immam Ahmed Al-Tajjed. Jak wyjaśnił dziennikarzom jego doradca, Mahmour Azab przyczyną były twierdzenia papieża o prześladowaniu mniejszości niemuzułmańskich na Bliskim Wschodzie. Zdaniem Azaba jest to „dalekie od prawdy i stanowi niedopuszczalną ingerencję w wewnętrzne sprawy krajów islamskich”.
Zaznaczył, że Al Azhar jest zainteresowany kontynuowaniem dialogu z innymi religiami, pod warunkiem „poszanowania praw oraz kultury arabskiej i islamskiej”.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.