Północnoafrykańskie skrzydło Al-Kaidy potępiło przywódcę Libii Muammara Kadafiego i wyraziło solidarność z demonstrantami protestującymi przeciwko niemu - podała w czwartek organizacja SITE Intelligence Group, która monitoruje strony internetowe islamistów.
Al-Kaida Islamskiego Maghrebu oskarżyła Kadafiego o zatrudnianie pochodzących z Afryki najemników oraz wydanie rozkazu użycia przeciwko protestującym samolotów myśliwskich - poinformowała SITE cytując wydane w czwartek oświadczenie dżihadystów.
Al-Kaida wezwała też muzułmańskich uczonych, myślicieli i dziennikarzy, by poparli rewoltę Libijczyków.
"Ubolewamy nad rzezią i tchórzliwą masakrą dokonaną przez zabójcę niewinnych, Kadafiego, na naszym narodzie i naszych nieuzbrojonych braciach muzułmanach, którzy wyszli jedynie po to, by usunąć jego opresyjne rządy, jego niewiarę, tyranię i siłę" - głosi oświadczenie islamistów.
"Przychodzimy tylko po to, by bronić was przed tymi despotami, którzy uzurpują sobie wasze prawa, rabują wasze dobra, nie pozwalają wam na zaspokojenie minimalnych wymagań godnego życia i na najprostsze przejawy wolności i ludzkiej godności" - przekonuje dalej miejscowa Al-Kaida.
Pod presją sił bezpieczeństwa Algierii północnoafrykańska Al-Kaida przesunęła swoje operacje na pustynne rejony pomiędzy Nigrem, Mali, Algierią i Mauretanią gdzie rozległe przestrzenie i nieszczelne granice zapewniają jej bezpieczne schronienie.
W ostatnich tygodniach świat arabski ogarnęła fala masowych protestów, która po obalenia przywódców Tunezji i Egiptu zagraża obecnie rządzącemu Libią od 42 lat Kadafiemu.
"Wzywamy libijskich muzułmanów, by byli niezłomni i cierpliwi i wzywamy ich, by kontynuowali swoje zmagania i rewolucję oraz rozszerzyli ją, aby obalić kryminalistę i tyrana" - apeluje Al-Kaida.
Od kilku dni w związku z nasilającymi się przypadkami grypy w większości szpitali panuje chaos.
... ocenił węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto.
Wcześniej delegacja protestujących przekazała swoje postulaty wobec KE.
Każdy z nich otrzymał wynagrodzenie 210 razy większe niż przeciętnie zarabiający pracownik.
Z powodu trwających w nich konfliktów zbrojnych, terroryzmu i przestępczości.