Ks. Wons w sprawie Marko Rupnika SJ: Bardzo cierpimy z tego powodu

Słoweński jezuita był częstym gościem sesji rekolekcyjnych, organizowanych przez Centrum Formacji Duchowej w Krakowie.

Ksiądz Krzysztof Wons SDS podkreśla, że oświadczenie kurii generalnej jezuitów dotyczące o. Marko Ivana Rupnika SJ zostało przyjęte przez gospodarzy krakowskiego ośrodka "z zaskoczeniem i wewnętrznym cierpieniem". 

Jak zapewnia dyrektor salwatoriańskiego CFD, do momentu ukazania się tego oświadczenia ekipa centrum nie miała "żadnej wiedzy o stwierdzonych zarzutach i środkach zapobiegawczych dotyczących osoby o. Marko Rupnika SJ". "Oświadczenie w jego sprawie przyjmujemy w duchu posłuszeństwa Kościołowi" - dodaje.

"Dykasteria Nauki Wiary stwierdziła przedawnienie zarzutów, natomiast zakon jezuitów postanowił kontynuować postępowanie administracyjne. Obecnie o. Marko Rupnik jest objęty administracyjnymi środkami zapobiegawczymi: zakazem sprawowania sakramentu spowiedzi, kierownictwa duchowego, prowadzenia Ćwiczeń duchowych, a także angażowania się w działalność publiczną bez zgody przełożonego lokalnego" - pisze ks. Wons.

Znany rekolekcjonista podkreśla, że kieruje nim "ojcowska troska" o wszystkich, którzy uczestniczyli w sesjach i konferencjach prowadzonych w CFD w Krakowie przez o. Rupnika.

"Prosimy Was bardzo, abyśmy wspólnie zjednoczeni wokół Boga Miłosiernego zamieniali nasz ból i wszelkie trudne przeżycia na pokorną i czułą modlitwę w intencji skrzywdzonych i zranionych osób, o uleczenie doznanych ran, o wewnętrzną siłę przebaczenia krzywd, w intencji całego zranionego Kościoła oraz w intencji o. Marko Rupnika, aby uznając swoją winę, trwał na drodze nawrócenia, pokuty i przemiany życia w duchu posłuszeństwa swoim przełożonym" - zaapelował ks. Wons.

Oświadczenie dyrektora Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie ukazało się na stronie: cfd.sds.pl.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
32°C Poniedziałek
wieczór
25°C Wtorek
noc
19°C Wtorek
rano
26°C Wtorek
dzień
wiecej »