Wielkanocne pomaganie

18 Banków Żywności organizuje w dniach 8-10 kwietnia „Wielkanocną Zbiórkę Żywności”. 12 tys. wolontariuszy będzie zachęcać klientów w sklepach do przekazania dodatkowych zakupów do koszy zbiórkowych.

Olej, cukier, konserwy i inne produkty zbierane będą w 1500 sklepach w różnych regionach Polski. Zebrana żywności trafi do kilkudziesięciu tysięcy osób będących w trudnej sytuacji materialnej. „Wielkanocna Zbiórka Żywności” jest coroczną akcją organizowaną przez wybrane Banki Żywności. Produkty zebrane w trakcie akcji zostaną przekazane lokalnym fundacjom i stowarzyszeniom, które m.in. prowadzą jadłodajnie, ośrodki pomocy, wspierają osoby chore, rodziny i dzieci. Systematyczna współpraca Banków Żywności z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, pozwala na dotarcie z pomocą do tych, którzy najbardziej jej potrzebują.

W tegoroczną „Wielkanocną Zbiórkę Żywności” zaangażowało się 12 tys. wolontariuszy, którzy pomagać będą w zbiórce w 1500 sklepach i supermarketach, biorących udział w akcji. W tym roku „Wielkanocna Zbiórka Żywności” organizowana jest przez Banki Żywności w: Elblągu, Częstochowie, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Lesznie, Olsztynie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Pile, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Siedlcach, Suwałkach, Tarnobrzegu, Tczewie, Toruniu, Gdańsku, Kielcach, Zielonej Górze.

Bank Żywności w Warszawie, Ciechanowie oraz Koninie zamiast tradycyjnej zbiórki żywności w sklepach, organizują akcje specjalne. Bank Żywności w Warszawie, w ramach „Akcji JAJO”, 17 kwietnia, w Niedzielę Palmową, w warszawskich kościołach będzie zbierał jaja. Akcji JAJO! towarzyszy festyn malowania pisanek, który odbędzie się na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Podczas zeszłorocznej akcji zebrano ponad 33 tys. jaj.

Bank Żywności w Koninie, w dniach 10 – 15 kwietnia, organizuje „Powszechną zbiórkę żywności w szkołach”. Odbiorcami pozyskanych produktów będą organizacje, ośrodki i placówki pomagające potrzebującym, głównie dzieciom, a także same szkoły. W ubiegłym roku Bank Żywności w Koninie zebrał 9 ton żywności.

Bank Żywności w Ciechanowie, w dniu 11 kwietnia, organizuje w mecz piłki nożnej pod hasłem ,,Mecz z jajem” Wstępem na te wydarzenia będą przyniesione artykuły spożywcze.

„Pomoc świąteczna Banków Żywności dociera do kilkudziesięciu tysięcy osób w Polsce. Sytuacja na rynku żywności jest coraz trudniejsza, podstawowe produkty spożywcze drożeją z dnia na dzień. Liczę na ofiarność Polaków i drobny gest, który może uczynić wiele dobrego - mówi Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Najbardziej potrzebnymi produktami są artykuły o długim terminie ważności, takie jak cukier i olej, a także wszystkie produkty niezbędne do przygotowania świątecznych potraw, np. konserwy warzywne, mięsne.

Podczas zeszłorocznej „Wielkanocnej Zbiórki Żywności” Banki Żywności zebrały ponad 252 ton artykułów spożywczych, które trafiły do najuboższych.

Szczegółowe informacje o zbiórkach udzielają poszczególne Banki Żywności, do których kontakt dostępny jest pod adresem: www.bankizywnosci.pl.

Federacja Polskich Banków Żywnosci jest organizacją pożytku publicznego, której misją jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności oraz zmniejszanie obszarów niedożywienia w Polsce. Federacja Polskich Banków Żywności zrzesza 27 Banków Żywności działających na terenie całego kraju. Banki Żywności udzielają bezpłatnej pomocy żywnościowej ponad 3 400 organizacjom i instytucjom społecznym, za pośrednictwem których trafia ona do blisko miliona osób najbardziej potrzebujących. W 2010 roku Banki Żywności przekazały łącznie ponad 68 tys. ton artykułów spożywczych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  6°C Wtorek
  wieczór
  3°C Środa
  noc
  0°C Środa
  rano
  6°C Środa
  dzień
  wiecej »