Największy na świecie portret beatyfikacyjny Jana Pawła II zawiśnie na świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. Każdy z nas może się na nim znaleźć.
Z nawet 500 tysięcy zdjęć powstanie portret Papieża, który zawiśnie 1 maja na fasadzie budującej się świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Obraz beatyfikacyjny będzie się bowiem składał z małych fotografii wielkości pocztówki, które każdy do 18 kwietnia może nadsyłać za pomocą specjalnej strony internetowej lub za pomocą telefonu komórkowego. Do tej pory na portret wysłano aż 50 tys. zdjęć i 70 tysięcy SMS-ów.- Powoli zbliżamy się do końca pierwszego etapu projektu Wielki Portret Jana Pawła II. Zdjęcia, które znajdą się na portrecie, zawieszonym na fasadzie Świątyni Opatrzności Bożej, przesyłać można jeszcze tylko do 18 kwietnia. Następnie, ze wszystkich nadesłanych do tego czasu zdjęć, w specjalnym programie Andrea Mosaic zostanie wygenerowany Wielki Portret – mówi Piotr Gaweł, prezes zarządu Centrum Opatrzności Bożej.
Portret będzie miał blisko 1,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni. Zostanie rozłożony 1 maja, podczas uroczystości beatyfikacyjnych przed Świątynią Opatrzności Bożej. Będzie on wierną kopią portretu beatyfikacyjnego. Ma pozostać na świątyni Opatrzności Bożej przynajmniej do Święta Dziękczynienia, 5 czerwca.Prezentacja Wielkiego Portretu 1 maja nie kończy jednak akcji. - Wkraczamy w jej drugi etap, w którym w pełni wykorzystamy nowoczesne technologie. Ze zdjęć, które otrzymamy między 19 kwietnia i 31 maja zbudujemy portret – mozaikę w wersji elektronicznej, który stanie się wirtualnym eksponatem w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Poprzez wpisanie imienia, nazwiska i numeru telefonu będzie można na nim odnaleźć swoje zdjęcie – mówi Marek Drabik, partner technologiczny projektu.
Aby stać się częścią Wielkiego Portretu, trzeba najpierw wysłać SMS o treści P jak Portret na numer 72551 (2 zł netto), a następnie przesłać swoje zdjęcie za pośrednictwem strony www.portretjp2.pl lub MMS-em na numer: 664 400 100 (cena według stawek operatorów).
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.
Owijają się wokół nich i wpływają niekorzystnie na ich działanie.