Nawróceni na katolicyzm

Przykładne życie naszych braci i oddziaływanie słów księży sprawiły, że zrozumieliśmy i uwierzyliśmy w śmierć i zmartwychwstanie Jezusa – mówi dwoje byłych buddystów ze Sri Lanki, obecnie katolików.

Wasantha Wickremasinghe i Dhammica Perera narodowości syngaleskiej przyjęli nową wiarę dzięki swym małżonkom, których – jak mówią – Bóg postawił na ich drogach życiowych.

„Jeszcze sześć lat temu byłem człowiekiem zagubionym: nadużywałem alkoholu i chociaż miałem wielu przyjaciół, nie czułem się dobrze i nie byłem szczęśliwy” – wspomina niedawną przeszłość Wasantha w rozmowie z włoską agencją misyjną AsiaNews. Mówi, że gdy zmęczyło go życie, przeniósł się do Kolombo [stolicy kraju – KAI] i tam zaczął pracować jako przedsiębiorca. Tam też poznał ojca swej przyszłej żony, z którym razem pracowali. Wkrótce też poznał jego córkę i oboje szybko się w sobie zakochali.

„Jako starający się o jej rękę musiałem towarzyszyć jej w drodze do kościoła. Ale gdy się zaręczyliśmy, powstał problem: jej ojciec chciał, aby ślub odbył się w kościele, co dla mnie było niemożliwe, jako że moja rodzina była głęboko buddyjska” – opowiada 43-letni obecnie mężczyzna, ojciec 7-letniego syna i 4-letniej córki. Ostatecznie jednak z miłości do dziewczyny postanowił wziąć ślub katolicki, „nawet gdyby moja rodzina była temu przeciwna”.

Wasantha i 42-letnia obecnie Shirani Perera pobrali się 26 grudnia 1997 według mieszanego obrządku. Od tamtego dnia zaczął on także uczestniczyć w działalności kościoła jego żony – w parafii w miejscowości Kadawatha. „Zacząłem czuć, że ta religia jest czymś innym od wszystkich innych” – wyznaje były buddysta. Dodaje, że to jego żona jest „mocnym filarem w życiu, zwłaszcza po nawróceniu”.

Jeszcze jedna osoba odegrała ważną rolę w jego nawróceniu – to ks. Linton Joseph. „Dzień, w którym powiedział mi: «putha» [synu] był dla mniej najszczęśliwszy. Dzięki swym kazaniom nauczył mnie, kim jest Jezus, dlaczego Go naśladujemy, kim jesteśmy dla Niego. Zrozumiałem to wszystko i poczułem, jak byłoby cudownie prowadzić życie chrześcijańskie w stu procentach” – powiedział Wasantha. Na Wielkanoc 2007 przyjął chrzest.

42-letnia dziś Dhammica Perera, matka trójki dorosłych dzieci, nawróciła się na chrześcijaństwo także kilka lat temu. Również w jej wypadku ważną rolę w nawróceniu odegrał jej małżonek. „Nasza rodzina przeżywała trudny okres i wtedy zaczęłam chodzić do kościoła, na Mszę: słuchałam słów Biblii w poszukiwaniu pociechy i spokoju myślowego. I w końcu znalazłam wiarę” – opowiada była buddystka. Dziś służy ona w swej parafii w miejscowości Kithudana Pubuduwa jako katechetka.

Oboje rozmówcy AsiaNews są zgodni, że „wiara i nadzieja” powiązały ich nowe życie jako chrześcijan. „Doświadczyliśmy, że miłość Chrystusa towarzyszy nam każdego dnia. On żyje z nami. I wierzymy, że chrześcijanie nie mogliby być tacy, jakimi są, gdyby Jezus nie został ukrzyżowany i gdyby nie zmartwychwstał w trzy dni później” – podkreślają nowo nawróceni katolicy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
21°C Sobota
rano
25°C Sobota
dzień
25°C Sobota
wieczór
22°C Niedziela
noc
wiecej »