Reklama

Dziękuję za dziękuję

Że dobry obyczaj nakazuje za dobro podziękować, wiadomo nie od dziś. Ale miłe jest, jeśli słyszy się słowo „dziękuję” od ludzi, którym tak naprawdę sami wiele zawdzięczamy…

Reklama

- To, że Dzień Dziękczynienia po raz czwarty mógł się odbyć, jest zasługą dziesiątek osób – mówił dziś abp. Kazimierz Nycz w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich. Metropolita warszawski spotkał się z osobami i instytucjami, które w różny sposób pomagały w organizacji warszawskiego Dnia Dziękczynienia.

Święto, odbyło się 5 czerwca już po raz czwarty, przy Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. – Gdyby nie wielka praca, często trwająca wiele miesięcy jeśli nie cały rok, nie moglibyśmy uczestniczyć ani w procesji z relikwiami Jana Pawła II, ani w uroczystościach przed Świątynią. Dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli, na terenie Wilanowa odbyły się wspaniałe koncerty, działało miasteczko dla najmłodszych.

Abp. Nycz podkreślił, że na co dzień za mało dziękujemy – a powinniśmy dziękować wszystkim naszym bliźnim. I właściwie za wszystko… W ramach podziękowań, ofiarował wszystkim obecnym pamiątkowe dyplomy i obrazy z wizerunkiem Jana Pawła II, złożone z tysięcy maleńkich zdjęć, które przed beatyfikacją wysyłali Polacy.

- Cieszę się również, że tym razem mogliśmy wotum wszystkich Polaków, jakim jest Świątynia Opatrzności Bożej, zaprezentować nie tylko mieszkańcom Warszawy ale też i przedstawicielom z całego kraju – mówił metropolita warszawski. – Po raz pierwszy na teren budowy przyjechali też niektórzy biskupi i byli mile zaskoczeni postępem prac. Można już wejść do Panteonu Wielkich Polaków. A podziemia Świątyni będą służyły już jako kościół parafialny dla okolicznych mieszkańców.

Budowa Świątyni Opatrzności Bożej jest drugim, po ślubach króla Jana Kazimierza w Katedrze Lwowskiej, podczas których Maryja została obrana na Królową Polski, publicznym aktem wiary całego narodu. Koncepcja jej budowy narodziła się przed ponad 211 laty. Dwa dni po uchwaleniu Konstytucji 3 Maja 1791, Sejm Czteroletni podjął uchwałę o wzniesieniu owego obiektu. Miał to być wyraz dziękczynienia za uchwalenie Konstytucji. Więcej na temat historii budowy Świątyni na stronie: www.swiatynia.pl

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
4°C Piątek
dzień
4°C Piątek
wieczór
1°C Sobota
noc
1°C Sobota
rano
wiecej »

Reklama