O. Rydzyk: nie mówiłem, że w Polsce mamy system totalitarny

Nigdy nie powiedziałem, że Polska jest obecnie państwem totalitarnym, o co jestem posądzany - powiedział w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja.

Podkreślił, że jego wizyta w Brukseli związana była z konferencją o energii, ze szczególnym uwzględnieniem energii geotermalnej. Źródła geotermalne są olbrzymią szansą dla Polski, a w projekt ich wykorzystania zaangażowało się wielu obywateli.

"W tym kontekście stwierdziłem, że jesteśmy wykluczani i dyskryminowani przez obecne władze. Powiedziałem: to jest totalitaryzm. Nie twierdziłem, że Polska jest państwem totalitarnym. Polska była państwem totalitarnym. Miałem na myśli mechanizmy i metody działania obecnych władz, które przypominają tamte metody" - powiedział o. Rydzyk. W dalszej części wywiadu dyrektor Radia Maryja stwierdził: "Jesteśmy dyskryminowani na różne sposoby - od ciągania po sądach po kontrole przeprowadzane wbrew przepisom. Możemy w każdej chwili udokumentować to, o czym mówię". Odniósł się też do pomówień, dotyczących jego osoby w kontekście wierceń geotermalnych: "Określanie mnie mianem biznesmena jest absurdem, to nie my, księża, dokonywaliśmy odwiertów. Powiedzieliśmy jedynie ludziom wierzącym, profesorom: działajcie. Sam Pan Bóg zachęca ludzi do rozwoju. Kapłani mówią »tak« każdemu dobru". Podkreślił też, że jako duchowny nie chce niczego dla siebie. W swoim pokoju ma tylko proste łóżko, biurko, szafę i krzesło.

"Jeszcze raz podkreślam: w Parlamencie Europejskim nie mówiłem, że w Polsce mamy system totalitarny" - stwierdził dyrektor Radia Maryja. Na koniec dodał, że nikogo nie chciał dotknąć swoimi słowami, a zwłaszcza rodaków. "Nie powiedziałem niczego przeciw Ojczyźnie, bo ją kocham".

Więcej w wywiadzie w "Naszym Dzienniku".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Beata
  28.06.2011 08:37
  Pojechał sprzedać Polskę za pieniązki a teraz "odwraca kota ogonem".
  Stary numer Peatz też mówił o nadinterpretacji i złym zrozumieniu.
  Taka to jest ta PRAWDA. Ruchoma.
 • Beata
  28.06.2011 08:37
  Pojechał sprzedać Polskę za pieniązki a teraz "odwraca kota ogonem".
  Stary numer Peatz też mówił o nadinterpretacji i złym zrozumieniu.
  Taka to jest ta PRAWDA. Ruchoma.
 • Giordano B
  28.06.2011 09:06
  Mysle ze temu panu przydaloby sie porzadne badanie psychiatryczne :D
 • Stanisław_Miłosz
  28.06.2011 11:57

  A kto go tam wie, co ten Rydzyk  naprawdę miał na myśli! Mówi metody totalitarne, a myśli Polska!

  To taki przebiegły osobnik, że we łbie się nie mieści. Pamiętamy przecież jak gładko wywinął się z ekspedycji do Burkina Faso. A wszystko było dopięte na ostatni guzik! Już prawie był w klatce, bilet zabukowany, a czmychnął i dalej sieje popłoch.

   

  Miejmy jednak nadzieję, że skoro wziął się za niego prawdziwy spec od dożynania watah, jakim minister Sikorski niewątpliwie jest, gdyż dał temu dowody, to ten już tropu potwora z Torunia nie zgubi, nim nie dopadnie i zrobi ciach.

  Gazetowe psy gończe, to może Rydzyk zgubi, ale wytrawnego trapera nie oszuka. A wtedy wszyscy z ulgą odetchniemy i będziemy wreszcie mogli z ufnością patrzeć w przyszłość.

   

  Na nadziei nie powinniśmy jednak poprzestać, gdyż łowca strzela, a to Pan Bóg kule nosi. Panu Bogu czasem trzeba jednak pomóc, bo ma tyle spraw na głowie, że mógłby błąd popełnić i Rydzykowi znowu darować.

  Tak więc ślijmy do Watykanu listy poparcia dla noty ministra Sikorskiego, by tryby kościelnej machiny poruszać, by mełły szybciej niż zazwyczaj, by raz na zawsze zrobić porządek w polskim Kościele.

   

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  8°C Niedziela
  dzień
  11°C Niedziela
  wieczór
  11°C Poniedziałek
  noc
  8°C Poniedziałek
  rano
  wiecej »