Rzym i jedność Kościoła

Na szczególną rolę Kościoła Rzymu dla wspólnoty katolickiej zwrócił uwagę papież w dzisiejszym rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”. Podkreślił, że prymat Piotrowy wypływa z Bożej decyzji i Bożego upodobania, podobnie jak ma to miejsce z powołaniem kapłańskim. .

Benedykt XVI podziękował za modlitwy w jego intencji na całym świecie w związku z przypadającą dziś 60. rocznicą jego święceń kapłańskich

W swoim rozważaniu Benedykt XVI zauważył, że świadectwo miłości i wierności świętych Piotra i Pawła oświeca pasterzy Kościoła, aby prowadzili ludzi do prawdy, formując ich do wiary w Chrystusa. Podkreślił też, że do Kościoła Rzymu muszą dążyć wszystkie Kościoły, ponieważ w nim była przechowywana zawsze tradycja apostolska, zaś wiara Piotra jest fundamentem Kościoła.

„Prymat Piotrowy wypływa z Bożego upodobania, tak jak jest nim także powołanie kapłańskie” – stwierdził Ojciec Święty. Podziękował także za modlitwy w jego intencji na całym świecie w związku z przypadającą dziś 60. rocznicą jego święceń kapłańskich.

Papież wyraził wdzięczność obecnej na dzisiejszych uroczystościach delegacji Patriarchatu Ekumenicznego Konstantynopola, która, jak zaznaczył, przybyła nie tylko aby uczcić świętych Piotra i Pawła, ale także dzielić z Biskupem Rzymu pragnienie jedności chrześcijan.

Zwracając się do pielgrzymów włoskich Ojciec Święty podziękował szczególnie wiernym jego obecnej diecezji – Rzymu. Natomiast po niemiecku pozdrowił szczególnie delegację przybyłą z ojczystej Bawarii z okazji 60. rocznicy jego święceń kapłańskich.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  6°C Wtorek
  wieczór
  3°C Środa
  noc
  0°C Środa
  rano
  6°C Środa
  dzień
  wiecej »