Polska promowana z nieba

Sylwetka Chopina, warszawskiej Syrenki, PKiN, a także krakowskiego Kościoła Mariackiego ozdabiają nowy samolot PLL LOT, który będzie promował nasz kraj w Europie. Akcja związana jest z polskim przewodnictwem w Radzie Unii Europejskiej.

W związku z objęciem przez nasz kraj od piątku prezydencji, LOT wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną przygotowali specjalny projekt promocyjny.

"Najnowszy samolot Embraer 195, który dołączył do naszej floty w ubiegłym tygodniu, przez rok będzie promował Polskę w specjalnym malowaniu" - powiedział w czwartek prezes PLL LOT Marcin Piróg. Dodał, że maszyna w swój pierwszy rejs uda się w piątek rano do Wrocławia, a następnie do Brukseli.

Na łącznej powierzchni samolotu 84,8 m kw. została zamieszczona grafika z hasłem promocyjnym "Move Your Imagination" ("Porusz swoją wyobraźnię" - PAP). Grafika odwołuje się do najnowszych światowych trendów designerskich w sztuce nowoczesnej. Oprócz motywów zaczerpniętych z naszej kultury i folkloru, można na niej znaleźć też odniesienia do aktywności fizycznej i turystyki, jak np. rower czy kajak.

Jak powiedział Piróg, przewoźnik, który wykonuje średnio ponad 120 różnych rejsów dziennie oraz przewozi ponad 4,5 mln pasażerów rocznie, ma duże możliwości dotarcia z przekazem reklamowym do bardzo dużej liczby odbiorców. Z danych linii wynika, że rocznie LOT przewozi do Londynu 67 mln pasażerów, do Paryża - 58 mln, Frankfurtu - 53 mln, a do Brukseli - 17 mln osób.

"Ważnym kontekstem jest nasze przewodnictwo, ale także Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro2012. Poprzez akcentowanie tych wydarzeń, będą realizowane działania promocyjne, pokazujące nasz potencjał turystyczny. Chcemy przełamywać stereotypy na nasz temat i pokazać, że Polska jest krajem tętniącym życiem, oryginalnym i nowoczesnym, a jego mieszkańcy są spontaniczni, gościnni i otwarci" - powiedział prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke.

8 czerwca br., w ramach realizowanego ze środków unijnych projektu "Promujemy Polskę Razem" ruszyła multimedialna kampania promująca polską turystykę za granicą.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  13°C Niedziela
  noc
  10°C Niedziela
  rano
  11°C Niedziela
  dzień
  13°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »