Charyzmatyczny ewangelizator i nasz komentator biblijny Marcin Zieliński został powołany w skład Rady ds. Apostolstwa Świeckich Konferencji Episkopatu Polski.
Nowy członek Rady opublikował na swoim Facebooku dokument podpisany przez przewodniczącego KEP abp. Tadeusza Wojdę i sekretarza generalnego KEP bp. Marka Marczaka, informujący o zatwierdzeniu go jako członka tego gremium podczas marcowego zebrania polskich biskupów w Warszawie.
"Dziękuję za przyjęcie zaproszenia do Rady. To potwierdzenie, że Kościół w Polsce potrzebuje darów, jakie Pan w Tobie złożył i które przez Twoją posługę pragnie objawiać. + Amen" - napisał pod wspomnianym postem przewodniczący Rady ds. Apostolstwa Świeckich bp Grzegorz Suchodolski.
Marcin Zieliński ma 32 lata. Pochodzi ze Skierniewic. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (grał w piłkę nożną na pozycji obrońcy). Znany jest z prowadzenia licznych spotkań ewangelizacyjnych, publikacji medialnych, w tym książek. Komentuje także niedzielne czytania mszalne na naszych łamach. Jest liderem wspólnoty Głos Pana przy parafii Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach.
Rada ds. Apostolstwa Świeckich KEP składa się z osiemnastu członków, w tym dwóch biskupów (przewodniczącego bp. Suchodolskiego oraz bp. Radosława Orchowicza), czterech prezbiterów, zaś pozostali to osoby świeckie. - Rada podejmuje refleksję nad aktualnymi wyzwaniami duszpasterskimi, stara się inspirować świeckich do zaangażowania w apostolstwo - informuje KEP.
Na obchody 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego. Odbędą się one w Izniku niedaleko Stambułu.
Według śledczych pożar był wynikiem podpalenia dokonanego na zlecenie wywiadu Federacji Rosyjskiej.
Ryzyko, że obecne zapasy żywności wyczerpią się do końca maja.
Decyzja jest odpowiedzią na wezwanie wystosowane wcześniej w tym roku przez więzionego lidera PKK.
To efekt dwustronnych rozmowach ministerialnych w weekend w Genewie.
„Proszę was, abyście świadomie i odważnie wybrali drogę komunikacji pokoju”
Referendum w sprawie odwołania rady miejskiej jest nieważne ze względu na zbyt niską frekwencję.