Nadszedł czas pożegnania

Na lotnisku w Madrycie pożegnano papieża. "Dziękuję za nadzieję, jaką zostawiłeś młodzieży" - powiedział król Hiszpanii.

Benedykt XVI przybył na lotnisko w Madrycie, skąd odleci do Rzymu. Na papieża na lotnisku czekali król Juan Carlos i królowa Zofia. Na uroczystość przybyli także przedstawiciele władz państwowych oraz regionalnych. Nie przybył premier Zapatero (nie pierwszy raz unika on spotkania z Benedyktem XVI). Na płycie lotniska zwracała uwagę grupa dzieci przebranych w kostiumy przypominające mundury gwardzistów szwajcarskich, czyli papieskiej straży.

Po krótkiej prywatnej rozmowie papieża z parą królewską rozpoczęła się oficjalna ceremonia. Benedykta XVI pożegnał król Juan Carlos. Podziękował papieżowi za udział w ŚDM w Madrycie, za słowa nadziei, otuchy i zachęty do dobrego życia. "Dziękuję za nadzieję, jaką zostawiłeś młodzieży" - powiedział król Hiszpanii.

- Papież czuł się w Hiszpanii bardzo dobrze. Także młodzi zostali bardzo dobrze przyjęci - zwrócił się papież do króla. - Dziękuję Waszej wysokości za towarzyszenie mi w tych dniach - dodał. Podziękował władzom regionalnym i wolontariuszom za przygotowanie tej wizyty i przyjęcie w Madrycie. Szczególnie serdecznie podziękował organizatorom ŚDM w Madrycie. Bardzo gorąco papież podziękował młodzieży uczestniczącej w ŚDM.

- Opuszczam Hiszpanię bardzo szczęśliwy i wdzięczny wszystkim - powiedział papież. - Zapewniam króla i wszystkich Hiszpanów, że będziecie obecni w moich modlitwach. Modlę się zwłaszcza za małżonków i rodziny borykające się z trudnościami i za hiszpańską młodzież. Zawierzam wszystkie dzieci tej szlachetnej ziemi wstawiennictwu Maryi - dodał.

Do samolotu odprowadziła papieża para królewska. Samolotem hiszpańskich linii "Iberia" Benedykt XVI odleciał do Rzymu.

Pełny tekst papieskiego przemówienia pożegnalnego:

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  5°C Czwartek
  noc
  4°C Czwartek
  rano
  4°C Czwartek
  dzień
  5°C Czwartek
  wieczór
  wiecej »