W USA powstał niezwykły film dokumentalny, rejestrujący przeprowadzane na ulicy rozmowy na temat aborcji i szacunku dla życia. Twórca dokumentu pt. „180”, Ray Comfort – znany protestancki ewangelizator i autor licznych książek – rozmawia z większości młodymi ludźmi, pytając się ich o nazizm, Adolfa Hitlera oraz stosunek do aborcji.
Wyprowadzając logiczne wnioski z ich wypowiedzi, gdy rozmówcy podkreślają z jednej strony swój szacunek dla życia, z drugiej zaś przyznając prawo do zabicia nienarodzonego dziecka, urodzony w Nowej Zelandii Comfort prosi ich, by jeszcze raz przemyśleli swą postawę. I wielu młodych ludzi zmienia pogląd nt. aborcji właśnie o tytułowe 180 stopni.
Comfort przyznaje, że pomysł na film przyszedł mu pewnego dnia, gdy rozmawiał przed kamerą z czarnoskórym studentem i hipotecznie zapytał go, czy w czasie wojny, gdy hitlerowiec kazałby mu zabijać Żydów, gdyż inaczej mógłby stracić życie, rozmówca natychmiast odpowiedział przecząco. Zapytany jednak o stosunek do aborcji student odparł, że popiera aborcję. Gdy Comfort, który jest Żydem, porównał holokaust do aborcji, rozpoczęła się żywiołowa dyskusja.
Potem okazało się, że pięciominutowa wymiana poglądów nie nagrała się na kamerze. Wtedy Comfort postanowił powtórzyć scenariusz takich konwersacji z przygodnie spotykanymi ludźmi. 33 minutowy film, który dzięki temu powstał, zdaniem twórcy, może stanowić znakomitą pomoc dla obrońców życia, gdy rozmawiają ze zwolennikami aborcji. Dokument zawiera drastyczne fotografie z czasów II wojny światowej oraz zdjęcia zabitych płodów ludzkich.
Comfort jest współgospodarzem popularnego w USA programu religijnego „Droga Mistrza”. 2 lata temu reagując na kampanie środowisk ateistycznych, ewangelizator wywiesił bilboardy m.in. z napisem „Ateista: ktoś, kto wierzy, że nic uczyniło wszystko. Naukowe nieprawdopodobieństwo!”.
thewayofthemaster
"180" Movie
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.