Przy okazji prezentacji papieskiego orędzia w Watykanie przedłożono dane statystyczne dotyczące migracji. Oto niektóre z nich.
	W USA na 38,5 mln imigrantów w 2009 r. prawie jedna trzecia to Meksykanie. Poza tym wielu przybyło z innych części Ameryki Łacińskiej czy z Filipin, wszyscy więc przybyli z obszarów o tradycji katolickiej. Są tam też dość liczni katolicy z krajów, w których stanowią oni mniejszość, jak Indie, Wietnam czy Chiny. Zatem w protestanckich w większości Stanach Zjednoczonych coraz liczniejsi są dziś zarówno katolicy, jak też wyznawcy wielu religii niechrześcijańskich.
	W Unii Europejskiej w 2008 r. najwięcej imigrantów, 6.727.600, było w Niemczech. Po Turkach i Włochach najliczniejsi byli tam Polacy – 393.800, a zaraz po nich Grecy. Tak więc w tym kraju w dużej części ewangelickim coraz liczniejsi są dziś tureccy muzułmanie, polscy i włoscy katolicy czy greccy prawosławni. W Wielkiej Brytanii na 4.196.000 migrantów najwięcej – 0,5 mln – było Polaków, a zaraz po nich Irlandczyków. Tak więc i tam przybywa katolików, a obok nich – wyznawców religii niechrześcijańskich.
	 
						
					
				Urząd Lotnictwa Cywilnego podaje, że każdego roku odnotowuje się blisko 200 podobnych zdarzeń.
						
					
				Każda z miliona cegieł będzie symbolizować historię wysłuchanej modlitwy.
						
					
				spotkaniu poinformowano w biuletynie watykańskiego biura prasowego.
						
					
				To kolejny atak tego typu w ostatnich dniach i problemy z funkcjonowaniem systemu.
						
					
				W tym roku będzie przebiegał pod hasłem "Bądźmy głosem prześladowanych w Nigerii".
						
					
				W tym roku będzie przebiegał pod hasłem "Bądźmy głosem prześladowanych w Nigerii".
						
					
				O magnitudzie 6,3 w rejonie zamieszkanym przez 500 tys. osób.