Komentarze 10
 • Gość
  15.07.2018 12:56
  Wedle owego projektu
  „małżeństwo” jest "dobrowolnym i trwałym związkiem kobiety i mężczyzny"
  to samo mówi Europejska konwencja praw człowieka (1950)
  zaś Konwencja w sprawie zgody na zawarcie małżeństwa, najniższego wieku małżeńskiego i rejestracji małżeństw (1964) w art. 1 mówi "Małżeństwo nie może być zawarte bez pełnej i swobodnej zgody obu stron"
 • tomak
  15.07.2018 15:38
  "Dziś... No cóż, nie ma sensu narzekać. I na okrągło protestować i oburzać się, jaki ten świat zły." To można nazwać zagadywaniem rzeczywistości. Włóżmy różowe okulary, a wszystko będziemy widzieć na różowo. Wszak kolor różowy jest znacznie weselszy niż czarny. Ale tu chyba nie o kolor okularów chodzi. Jeśli dziś zauważamy (już statystycznie zbadane) znaczny odpływ młodego pokolenia (gdzieś do 30 lat) z Kościoła, to najlepiej zdjąć z nosa wszelkie okulary i zapytać: Dlaczego tak się dzieje, jakie są tego przyczyny. Zapytać bystro przyglądając się naszej polskiej rzeczywistości. Co się stało? Próbować to rzetelnie (bez okularów) opisać, a następnie wyjaśnić, by podjąć jakieś środki zaradcze. To jest zadanie na dziś. Chodzi o uzyskanie PRAWDZIWYCH odpowiedzi na pytanie: co się złego dzieje w Polsce z polską młodzieżą. To jest zadanie dla nie bojących się prawdy i szefów publicystów katolickich.
  • Andrzej_Macura
   15.07.2018 23:03
   Andrzej_Macura
   Zakłada Pan, że żeby zobaczyć dobro w Kościele trzeba założyć różowe okulary. Ja natomiast uważam, że wystarczą normalne. Tyle że jak ktoś zakłada ciemne, to faktycznie widzi tylko ciemność... I w tym między innymi się różnimy.
 • Katolik
  15.07.2018 18:32
  Ja patrze na Kosciol poprzez okulary Radia Maryja. I ze smutkiem stwiedzazam,ze w ogromnej mniejszosci sa w nim tacy hierarchowie jak Prymas czy przewodniczacy Episkopatu albo bp. Muszynski lub kard. Krajewski,ktorzy sa w Onecie jednak w GN byc ich nie moze.Ten dwoglos w Kosciele jest coraz bardziej widoczny.
  • Andrzej_Macura
   15.07.2018 23:08
   Andrzej_Macura
   Nie wiem jak w innych katolickich mediach, ale doszukiwanie się w takich sprawach jak obecność tego czy innego biskupa w takich czy innych mediach jakiejś toczącej się podskórnie niechęci to gruba przesada. Zresztą zarówno na stronach Wiary jak i gosc.pl można znaleźć wypowiedzi wszystkich wymienionych przez Pana hierarchów.
   • Katolik
    16.07.2018 09:03
    Nie bylo ks. Krajewskiego u Was pojawil sie dopiero gdy zostal kardynalem.W Gazecie Wyborczej i Onecie byl.Podobnie jak Prymas w Taize.W Polsce mamy juz dwa Koscioly katolickie.Jeden papieza i Episkopatu drugi PiSu.Jeden jest nadal straznikiem Ewangelii drugi Ewangelii sie wyparl dla partii politycznej.Ostatnie wybory go ostatecznie podzielily gdy partie rzucily hasla za i przeciw ofiarom wojen.Pozostaje tylko zapytac gdzie Bog jeszcze jest a skad go juz wyrzucono.Ten problem niedlugo zauwaza wszyscy.Wlasciwie to go widza tylko jeszcze niedowierzaja temu co sie wydarzylo.
   • Andrzej_Macura
    16.07.2018 11:54
    Andrzej_Macura
    Bardzo proszę, by nie budował Pan oglądu rzeczywistości na swoich wymysłach. Ile było Konrada Krajewskiego (teraz kardynała) na Wiara.pl można sprawdzić wyszukiwarką.

    https://www.wiara.pl/wyszukaj/wyrazy?q=Konrad+Krajewski&o=2

    O to właśnie w moim komentarzu chodziło: że ludzie widzą, co chcą widzieć, a nijak to się ma do rzeczywistości. Jest Pan świetnym przykładem zjawiska, o którym pisałem.


   • Katolik
    16.07.2018 16:19
    Nie bylo u Was ks. Krajewskiego gdy stawal w obronie uchodzcow.A stawal twardo widzac problem.Byl za to w Onecie i Wyborczej.Pojawil sie u Was gdy zostal wywyzszony do godnosci kardynala przez papieza.Od dluzszeego czasu obserwuje ksiedza Krajewskiego bo jest dla mnie wzorem ksiedza i katolika.To on przekonal mnie do koniecznosci pomocy uchodzcom.Usuwaliscie rowniez komentarze gdy pisalem ,ze wypelniajac slowa Ewangelii zamieszkal w kantorku oddajac do dyspozycji swoje biuro uchodzcom...a moze teraz rowniez nie potrafie odszukac Waszych artykulow o nim?Te "kardynalskie "pojawily sie nagle i widzialem i sa a gdzie sa te wczesniejsze gdy publucznie stawal w obronie ofiar wojen?
   • Andrzej_Macura
    16.07.2018 18:33
    Andrzej_Macura
    To się nazywa wykręcanie kota ogonem. Najpierw nie było u nas ks. Krajewskiego w ogóle, teraz nie było, kiedy bronił uchodźców i ofiary wojen. A co i jak było sprawdzić można - jeszcze raz powtórzę - używając wyszukiwarki.

    Proszę też sprawdzić co oddał kardynał Krajewski uchodźcom i gdzie zamieszkał. Bo z tego co Pan pisze wynika, ze mieszkał w biurze, a potem zamieszkał w jakimś kantorku. A to nieprawda.

    No i jeszcze jedno: jako "Katolik" podpisuje się Pan dopiero od niedawna. Wiem, bo jako "katolik" przez całe lata podpisywał się ktoś inny, wcale nie o uchodźcach piszący. Nie ma Pan odwagi podpisywać swoich postów zawsze tak samo? Że o rejestracji jako stały użytkownik już nie wspomnę...
 • Hammurabi
  16.07.2018 09:44
  To raczej nie jest kwestia okularów , to kwestia " filtru UV "

  CZY MY POTRAFIMY FILTROWAĆ OBRAZ ŚWIATA OCZAMI BIBLII ? jeśli nie to nie pomogą jakieś tam okulary, ani te ciemne ani różowe .
  Pierwsze co się rzuca w oczy to chęć NARZUCENIA KOŚCIOŁOWI NARRACJI ŚWIATA PRZEZ OBCYCH , w dziedzinie np. obyczajowości , seksualności to się w znacznej części im udało .

  Ale drugie ...tego bym się po kościele nie spodziewał , próby usiłowania narzucenia narracji przez uczonych w piśmie . To przecież nie kto inny ale sam Jezus powiedział ,że po owocach poznajemy ...a tutaj masz , w prasie katolickiej czytam ze zdumieniem ,że wprawdzie jest mniej wiernych ale... ich wiara jest bardziej pogłębiona itd.
  jak oni to zmierzyli ? bo ja widzę , a byłem na mszy ślubnej [ co tu dużo mówić , moja rodzina ]w której np. stroje niektórych pań w świątyni nie licowały z godnością tego miejsca , ilość osób przystępujących do komunii ..no , eh ! cóż to za abiblijny "urzędowy optymizm "?

  No to co najgorsze zostawiam na koniec , niestety , toczy się debata [ ?] ja bym powiedział nieustający ciąg pyskówek na temat sądownictwa i co ? CO MA TEN TEMAT DO POWIEDZENIA KOSCIÓŁ ? przecie mógłby jednych i drugich "wziąć za szmaty i wrzucić do kotłowni " przypominając co o czynieniu sprawiedliwości MIĘDZY CHRZEŚCIJANAMI MÓWIŁ JEZUS , ŚW. PAWEŁ.

  Nie trzeba potężnych mediów , już samo BIBLIJNE postawienie sprawy kładzie ateuszy na łopatki , pokazuje gdzie ich miejsce a tutaj ...trwożliwe milczenie ...nawet w Internecie .
  Dydaktyka społeczna , dydaktyka , brakuje jej a potrzebujemy jej jak powietrza ,my...nie istniejemy poza drzwiami kościoła , przecież to jest , może być ...ośmieszenie świata :

  "zobaczcie tylu maja profesorów prawa a sprawiedliwości jak nie było tak nie ma " my majmy swoją lepszą ,OD BOGA POCHODZĄCĄ ale... kto tak powie ? może ostrożniej kto ma odwagę głosić Ewangelię , nikt ?
  A kiedyś Mojżesz nie bał się zawstydzić świata prawem , stąd wnoszę , ze jednak nie ukończył seminarium , co ,że dokumenty ? nie ...POSTAWA WOJOWNIKA , wsp. absolwenci jej nie mają , oczywiście to nie jest przytyk pod adresem p. Redaktora.

  Szkoda, mielibyśmy filtry ponad filtrami . Filtry , to "moralna "koszerność " a moralność to rozróżnianie pomiędzy dobrem a złem ...a co to jest zło ? kto tego uczy ?


  odnoszę wrażenie ,że uczy się nas o miłości , zła nie ma , nałożono nam filtr , ale od kogo on pochodzi ?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  13°C Czwartek
  noc
  11°C Czwartek
  rano
  18°C Czwartek
  dzień
  19°C Czwartek
  wieczór
  wiecej »