W Gabonie publicznie spalono w środę całą skonfiskowaną kłusownikom i przemytnikom kość słoniową. Prezydent Ali Bongo Ondimba osobiście podpalił w stołecznym Libreville stos ułożony z ok. 1,3 tys. słoniowych kłów i ponad 17 tys. wyrobów z kości słoniowej.
Celem tej spektakularnej akcji jest oczywiście walka z nielegalnym handlem kością słoniową. W przeszłości wielokrotnie dochodziło do kradzieży skonfiskowanych kłusownikom kłów z magazynów rządowych. Władze Gabonu podkreślają, że teraz nie będzie już czego kraść.
Obrońcy zwierząt mówią o historycznym momencie. Organizacja WWF zwraca uwagę, że w 2011 roku kłusownictwo słoni osiągnęło "rekordowy poziom" - na całym świecie skonfiskowano ponad 24 tony kości słoniowej.(PAP)
az/ mc/
11719281
13 października to dzień, gdy 108 lat temu zakończyły się mające tam miejsce objawienia.
Przesłuchania w tej części rywalizacji rozpoczną się we wtorek o godz. 10.
Przed odmówieniem modlitwy Anioł Pański Papież nawiązał także do „brutalnych ataków” na Ukrainie.
Msza św. celebrowana na Placu św. Piotra stanowiła zwieńczenie Jubileuszu duchowości maryjnej.