![][1]Rzecznik Stolicy Apostolskiej nie chce na razie komentować wypowiedzi prezydenta Putina na temat ewentualnej wizyty Jana Pawła II w Moskwie. - Przed spotkaniem w Asyżu, na które najprawdopodobniej nie przyjedzie nikt z Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, wolałbym nie poruszać tej sprawy - powiedział KAI Joaquin Navarro-Valls. [1]: zdjecia/navarro1.gif
Rzecznik Stolicy Apostolskiej nie chce na razie komentować wypowiedzi prezydenta Putina na temat ewentualnej wizyty Jana Pawła II w Moskwie. - Przed spotkaniem w Asyżu, na które najprawdopodobniej nie przyjedzie nikt z Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, wolałbym nie poruszać tej sprawy - powiedział KAI Joaquin Navarro-Valls.
Przypomniał jednocześnie, że 1 stycznia br., z okazji uroczystości Matki Bożej i XXXV Światowego Dnia Pokoju, śpiewał w Watykanie chór żeński "Iubileum" Patriarchatu Moskiewskiego. Przybył on nie tylko za zgodą Aleksego II, ale i jego wyraźnym błogosławieństwem, podkreślił rzecznik. Uważa on, że "świadczy to o jakiejś poprawie klimatu wzajemnych stosunków i zasługuje na uwagę".
Były ambasador Niemiec Rolf Nikel przed polsko-niemieckimi konsultacjami międzyrządowymi.
USA tracą wolę obrony Europy, a Rosja jest "na drodze do zwycięstwa".
Władze zaapelowały o międzynarodową pomoc dla ok. 830 tys. wewnętrznie przesiedlonych.
Podobnie jak w Kościołach chrześcijańskich tradycji zachodniej, trwa cztery niedziele.
Karol Nawrocki weźmie udział jedynie w szczycie prezydentów Grupy Wyszehradzkiej.