Reklama

Kard. Ravasi na Dziedzińcu Pogan

- Zorganizowana przestępczość to antykultura – powiedział w mieście Meksyk kard. Gianfranco Ravasi. Przewodniczący Papieskiej Rady Kultury udał się tam na Dziedziniec Pogan.

Reklama

Kard. Ravasi na Dziedzińcu Pogan   LudovicusXIV (PD) Kard. Gianfranco Ravasi Te spotkania wierzących i niewierzących urządza w różnych miejscach kuli ziemskiej kierowana przez niego dykasteria. Wczoraj odbyło się ono w stolicy Meksyku. Kraj ten dotknięty jest falą przestępczej przemocy. W ostatnich sześciu latach spowodowała tam ona śmierć ponad 70 tys. ludzi.

Włoski purpurat zwrócił uwagę, że zorganizowana przestępczość niszczy wszelkie wartości, na których opierają się relacje społeczne, ludzkie i osobiste. Również praktyki religijne czy pseudoreligijne, uprawiane przez kryminalistów, są w rzeczywistości bluźniercze. Szef watykańskiej dykasterii przypomniał, że podobnie jak w Meksyku handlarze narkotykami czy inni przestępcy, również we Włoszech członkowie mafii uważają się nieraz za ludzi religijnych. „Mają kapliczki z Biblią, z figurkami Matki Bożej czy Ojca Pio, ale to nie jest religia, tylko jej degeneracja” – powiedział kard. Ravasi.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
23 24 25 26 27 28 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
13°C Czwartek
noc
12°C Czwartek
rano
10°C Czwartek
dzień
10°C Czwartek
wieczór
wiecej »

Reklama