Popularność prezydenta Francji w sierpniu br. do rekordowo niskiego poziomu - wynika z sondażu Ifop przeprowadzonego dla czasopisma "Journal du Dimanche". Obecnie zadowolonych z niego jest zaledwie 40 proc. Francuzów a niezadowolonych 57 proc.
Jak wynika z najnowszego sondażu, w sierpniu procent niezadowolonych z prezydenta Macrona wzrósł, w porównaniu z lipcem, z 43 do 57 proc. Procent oceniających pozytywnie jego działalność wyniósł 40 proc. (spadek o 14 proc.). 3 proc. pytanych nie wyraziło żadnej opinii.
Szef państwa stracił łącznie 22 pkt. procentowe od czasu pierwszego sondażu Ifop-JDD przeprowadzonego trzy miesiące temu, bezpośrednio po wyborach.
W tym samym czasie popularność jego poprzedników - socjalisty Francois Hollande'a i prawicowca Nicolasa Sarkozy'ego - była znacznie wyższa i wynosiła odpowiednio 54 proc. i 67 proc.
Spadek popularności - według sondażu - dotyczy też premiera Edouarda Philippe'a. W porównaniu z lipcem spadła ona z 56 do 47 proc.
Jedna osoba zginęła, 23 poszkodowanych wraca do Polski, dwóch zostało w austriackich szpitalach.
Zarzuty wobec każdego z jeńców oparto wyłącznie na tym, że służył on w batalionie "Ajdar".
Podkop odkryto w okolicy miejscowości Kondratki w powiecie białostockim.
Karol III i Kamila po raz pierwszy spotkają się z Leonem XIV.
Co najmniej dwie osoby zginęły po tym, jak policja otworzyła ogień do tłumu żałobników.
Baza lotnicza była kilkukrotnie atakowana przez ukraińskie drony.