Baza wojskowa pod Rzymem w miejscowości Pratica di Mare będzie centralnym ośrodkiem magazynowania szczepionek przeciwko Covid-19 we Włoszech - ogłosił w sobotę nadzwyczajny komisarz rządu ds. kryzysu epidemiologicznego Domenico Arcuri.
Władze wyjaśniły, że ogromny teren wojskowy, gdzie znajduje się także lotnisko, jest idealnym miejscem do dystrybucji szczepionek. Są tam również wielkie powierzchnie magazynowe, gwarantujące doskonałe warunki przechowywania preparatów.
Dystrybucją szczepionek na cały kraj będzie zajmować się wojsko. W Pratica di Mare, miejscu składowania szczepionek, lądować będą samoloty i śmigłowce. Baza położona jest również, jak podkreślono, w centralnym punkcie komunikacji lądowej.
Według planu Ministerstwa Zdrowia, kampania szczepień we Włoszech ma rozpocząć się pod koniec stycznia przyszłego roku i potrwać do przełomu lata i jesieni.
Potrzeba kompleksowej, zdecydowanej odpowiedzi na ten kryzys.
Krzysztof Gawkowski odnosi się do propozycji zmian w prawie unijnym, nazywanych "chat control".
Przejście w Kuźnicy było zamknięte od czterech lat, w Bobrownikach - od ponad 2,5 roku.
Co najmniej jeden Indianin z plemienia Guarani zginął zastrzelony
W Światowy Dzień Ubogich wspólny posiłek w Auli Pawła VI był ważnym punktem jubileuszowych wydarzeń.
Pozdrawiam pielgrzymów polskich, wspominając rocznicę Orędzia pojednania.