Czterech jest rannych, w tym jeden ciężko. Pod samochodem, którym jechali wybuchła bomba - poinformowała TVN 24. W prowincji Ghazi przebywa około 2000 żołnierzy polskich. Od 2001 roku zginęło ich już 15.
Klub PO wybrał w piątek Grzegorza Schetynę na swojego przewodniczącego. Schetynę poparło 186 członków klubu PO, przeciwnych było 16.
Nie da się stworzyć jednolitego wzorca społeczno-gospodarczego dla całej Europy ze względu na zbyt duże różnice w poziomie życia różnych krajów, wydajności pracy, poziomu bezrobocia i z powodu wielu innych czynników.
Półtora tysiąca cebulek żonkili – symboli opieki hospicyjnej – zasadzili w piątek za łódzką katedrą wolontariusze Caritas. W ten sposób ruszyła akcja "Pola nadziei" – kampania na rzecz opieki paliatywnej i hospicyjnej nad ciężko chorymi i ich rodzinami. W jej ramach w samej Łodzi pojawi się prawie 30 żonkilowych pól.
- Nierówne szanse na rynku pracy, dyskryminacja kobiet w nauce, niewystarczająca ochrona przed przemocą - to zagadnienia, na które wskazała pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Elżbieta Radziszewska, przedstawiając w piątek w Sejmie informację nt. polityki na rzecz równouprawnienia. Większość klubów uznała jej wystąpienie za kompromitację.
- Musimy być wobec siebie bezwzględni - apelował premier Donald Tusk do działaczy PO podczas piątkowego posiedzenia Rady Krajowej tej partii. Przekonywał, że Platforma, choć znalazła się na "bezdyskusyjnym zakręcie", wyjdzie na prostą, jeśli aferę hazardową wyjaśni do samego końca.
Żegnamy dziś człowieka wielkich zasług, człowieka, który był dla nas oparciem, strażnika zasad i pamięci, Polaka i Żyda - powiedział Tadeusz Mazowiecki podczas piątkowych uroczystości pogrzebowych ostatniego przywódcy powstania w Getcie Warszawskim Marka Edelmana.
W sobotę wieczorem prezydent Lech Kaczyński z małżonką udają się do Watykanu na niedzielne uroczystości kanonizacji błogosławionego abp. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Podczas wizyty prezydenta w Watykanie planowana jest krótka rozmowa z papieżem Benedyktem XVI.
Prawa człowieka dotyczą całego świata, a nie tylko zachodnich demokracji konstytucyjnych – zwrócili uwagę uczestnicy konferencji prasowej, która odbyła się 9 października podczas I Katolickich Dni Społecznych dla Europy w Gdańsku.
Była premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher i pełnomocnik premiera do spraw międzynarodowych Władysław Bartoszewski otrzymają 16 października tytuły doktora honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego - poinformował w piątek PAP rzecznik uczelni Tomasz Boruszczak.