Marcin Dołęga (Ekopak Jatne Otwock) z wynikiem 421 kg w dwuboju zdobył tytuł mistrza świata w kategorii 105 kg w mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów, które odbywają się w południowokoreańskim Goyang City.
W Gdańsku w sobotę zmarł mężczyzna, u którego stwierdzono obecność wirusa A/H1N1.
W Białymstoku odbył się w sobotę po południu cywilny i wyznaniowy ślub przewodniczącego Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP, muftiego Tomasza Miśkiewicza. Jego wybranką jest Barbara Pawlic z Dolnego Śląska, muzułmanka tatarskiego pochodzenia.
Sztuczne płuco za ponad 400 tys. zł dotrze w sobotę wieczorem do Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach (Podlaskie). Szpital starał się o sprzęt od kilku dni - poinformowała PAP wicedyrektor szpitala Justyna Matulewicz-Gilewicz.
Ugaszono pożar, który wybuchł w sobotę po południu w Domu Poselskim na terenie Sejmu - poinformował PAP w sobotę rzecznik Komendy Głównej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. Nikomu nic się nie stało, podczas akcji gaśniczej ewakuowano piętnaście osób - dodał.
Prezydent Lech Kaczyński przesłał w sobotę kondolencje rosyjskiemu prezydentowi Władimirowi Miedwiediewowi w związku z tragedią kolejową w Rosji, w której 39 osób zginęło, a blisko sto odniosło obrażenia. Lech Kaczyński "w imieniu własnym i Rodaków" przekazał na ręce prezydenta Rosji "wyrazy szczerego współczucia dla rodzin ofiar i osób zaginionych".
W szpitalu klinicznym w Szczecinie przebywa 31-letnia kobieta chora na A/H1N1, która urodziła w szpitalu dziecko.U noworodka badania nie wykazały obecności wirusa nowej grypy - poinformowała w sobotę PAP rzeczniczka szpitala przy Unii Lubelskiej Joanna Woźnicka.
Premier Donald Tusk przesłał w sobotę kondolencje rosyjskiemu szefowi rządu Władimirowi Putinowi w związku z tragedią kolejową w Rosji, w której 39 osób zginęło, a blisko sto odniosło obrażenia.
Ponad 20 tysięcy kurcząt spłonęło w sobotę w pożarze kurnika w Międzyrzeczu Górnym koło Bielska-Białej. Budynek o powierzchni 1350 m kw. spłonął doszczętnie. Z ogniem zmagało się blisko 80 strażaków. Jeden z nich poparzył sobie dłoń - podała w sobotę bielska Straż Pożarna.
Aż 55 gmin z czterech województw łączy siły, żeby doprowadzić do jak najszybszej rozbudowy drogi krajowej S11. Chociaż trasa jest jedną z najbardziej uczęszczanych w kraju, ma obecnie tylko jedną jezdnię. Według rządowych planów, rozbudowa zacznie się najwcześniej po 2013 r. Gminy chciałyby mieć drogę już teraz.